قیمت طلا در اوج سه ماهه / جرقه در بازارهای جهانی

اقتصادنیوز نوشت: قیمت طلا به بالاترین حد در ۳ ماه گذشته رسید، زیرا پاول افزایش نرخ بهره را کندتر اعلام کرد.

پس از پیش‌بینی افزایش کمتر نرخ بهره توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که جرقه‌ای را در بازارهای فلزی برانگیخت، قیمت طلا به بالاترین حد سه ماه اخیر رسید.

از سوی دیگر کاهش قرنطینه‌های ناشی از COVID-۱۹ در چین موجب افزایش قیمت مس و رسیدن به اوج دو هفته‌ای خود شد.

رئیس فدرال رزرو در یک سخنرانی در واشنگتن گفت که بانک مرکزی شاید در ماه‌های آینده سرعت افزایش نرخ بهره را تعدیل کند.

اما پاول هشدار داد که نرخ‌های بهره آمریکا در سطوح بسیار بالاتر از آنچه در گذشته انتظار می‌رفت به اوج خود خواهد رسید، که به دلیل بالا بودن تورم است.

شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، در ماه اکتبر حدود ۵ درصد است که بسیار بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است.

جرقه در بازارهای جهانی

اما اظهارات پاول همچنان جرقه‌ای افزایش گسترده‌ای را در بازارهای فلزی برانگیخت، زیرا چشم‌انداز افزایش آهسته‌تر نرخ‌ها موجب تسکین کوتاه‌مدت بازارهایی شد که با افزایش نرخ‌های بهره در سال جاری آسیب دیده بودند.

هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۷۷۸.۲۰ دلار رسید، در حالی که قیمت طلای منقضی شده در فوریه با ۱.۸ درصد افزایش به ۱۷۹۱.۲۵ دلار در هر اونس رسید که بالاترین سطح از اواسط آگوست است. هر دو ابزار در روز چهارشنبه بیش از ۱ درصد افزایش یافتند.

قیمت طلا نیز در ماه نوامبر افزایش قابل توجهی را ثبت کرد، زیرا چندین مقام فدرال رزرو در ماه‌های آینده افزایش کمتری نرخ بهره را اعلام کردند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

کد خبر 1701832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =