کشف بسته انفجاری دیگر در سفارت آمریکا در مادرید/ساختمان محاصره شد

مهر نوشت: به دنبال کشف یک بسته انفجاری در سفارت آمریکا در مادرید، پلیس اسپانیا ساختمان و منطقه مذکور را به محاصره خود درآورد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک بسته پستی دیگر، حاوی مواد منفجره در سفارت آمریکا در مادرید کشف شد.

پلیس اسپانیا در این خصوص اعلام کرد: پس از وقوع این رویداد، نیروهای امنیتی و پلیس محل و ساختمان مذکور را به محاصره خود درآوردند.

پلیس در این ارتباط اعلام کرد که اکنون نمی تواند اطلاعات بیشتری را در این باره رسانه ای کند.

اسپانیا به دنبال وقوع انفجار روز گذشته در سفارت اوکراین در این کشور، کشف چند بمب‌ پستی مشابه دیگر و نیز یک بمب دیگر که برای دفتر «پدرو سانچز» نخست وزیر ارسال شده بود، تدابیر امنیتی در ساختمان‌ های عمومی و دیپلماتیک را به شدت افزایش داد.

وزارت کشور اسپانیا امروز پنجشنبه فاش کرد که «پاکتی حاوی مواد محترقه» برای دفتر نخست وزیر نیز در ۲۴ نوامبر ارسال؛ اما توسط تیم امنیتی وی خنثی شده بود.

از این رو، وزارت کشور اسپانیا تدابیر امنیتی در ساختمان‌ های عمومی و دیپلماتیک را به شدت افزایش داده است.

به گزارش رویترز، وزارت کشور اسپانیا همچنین از رهگیری یک وسیله انفجاری دیگر در ساعات اولیه صبح امروز در پایگاه نیروی هوایی «تورخون د آردوز» (Torrejon de Ardoz) در این کشور خبر داد.

در همین ارتباط، «سرهی پوگورلتسف» (Serhii Pohoreltsev) سفیر اوکراین در مادرید درباره حادثه دیروز گفت: این کارمند سفارت به دلیل مشکوک بودن بسته پستی تصمیم گرفت آن را دور از سایرین باز کند. او پس از بازکردن بسته مذکور صدای کلیک شنیده و بسته را به طرفی پرتاب کرده بود.

شبکه تلویزیونی اِم اِس اِن بی سی روز گذشته در این باره اعلام کرده بود: انفجاری در سفارت اوکراین در مادرید پس از بازشدن یکی از بسته های پستی رخ داد. ظاهراً یک وسیله انفجاری کوچک داخل بسته پستی وجود داشت که پس از باز شدن نامه، منفجر شد.

کارمند سفارت اوکراین در مادرید که این نامه را باز کرد، زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده است.

310310

کد خبر 1701856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =