مسئولین استانی از واحدهای دانش‌بنیان حمایت نمی‌کنند

مدیرعامل ایران‌پاش ارومیه با اشاره به عدم توجه مسئولان استانی به تولید، کارآفرینی و شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد که این شرایط، مشکلات سختی را برای این واحد رقم زده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، میرقاسم میرزاده‌پر در جمع خبرنگاران گفت: شرکت ایران پاش تولیدکننده بزرگترین مخازن پلی اتیلن یکپارچه در جهان، فعالیت خود را از سال ۶۶ آغاز کرده و طی این سال‌ها، ریالی از تسهیلات بانکی دریافت نکرده است

وی اضافه کرد: متاسفانه عدم همکاری و سنگ‌اندازی‌های مسئولان استانی مشکلاتی را برای این شرکت تولیدی فراهم آورده به طوری که این شرکت را در آستانه تعطیلی قرار داده است ضمن اینکه علی‌رغم صدور استاندارد، در اقدامی عجیب، بصورت شفاهی از لغو استاندارد محصولات این شرکت خبردادند و در حالی خواستار ارسال نامه کتبی در این خصوص هستیم، هرگز این اتفاق رخ نداد.

وی با اشاره به تولید ۸۵۰ محصول متفاوت در این شرکت گفت: مواد اولیه کارخانه از با کیفیت‌ترین مواد پتروشیمی تبریز تامین شده و محصولات نهایی به بیش از ۳۵ کشور دنیا از جمله آمریکا و چین صادر می‌شود و نام این شرکت در سال ۸۶ در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است ضنت لیتمع عیچگونه مواد ضایعاتی به چرخه باز نمی‌گردد.

مدیرعامل ایران‌پاش ارومیه گفت: ده‌ها کشور از جمله کانادا طی مکاتباتی خواستار مهاجرت به این کشورها شده‌اند و حتی تمام امکانات را نیز در اختیارم قرار بدهند ولی هرگز به وطنم پشت نکرده و برای وطنم تلاش خواهم کرد.

میرزاده از صادرات محصولات تولیدی این شرکت به آمریکا نیز خبر داد و گفت: اخیرا محصولات تولیدی این شرکت با حذف نام شرکت از روی محصول به کشور آمریکا نیز صادر می شود.

مدیرعامل ایرانپاش ارومیه با اشاره به برخی مشکلات این شرکت اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال ۹۸ اداره مالیاتی به میزان ۸۸۸ درصد مالیات اضافه از ایرانپاش اخذ کرده و طبق نظر کارشناسان باید هزینه اضافه را بازگرداند که تاکنون محقق نشده و اداره مالیاتی زیر بار برگشت هزینه اضافه نمی رود.

میرزاده در ادامه با اشاره به نامگذاری چندین سال متوالی به نام اشتغال و کار آفرینی و حمایت از تولید در کشور گفت: متاسفانه در استان ما مسئولان از تولید و کارآفرینی حمایت نکرده بلکه تا می‌توانند سنگ اندازی می کنند تا جایی که شرکت تولیدی ایرانپاش را در آستانه تعطیلی قرار داده اند.

مدیرعامل ایران‌پاش ارومیه اظهار کرد: علی‌رغم تولید تجهیزات بازی پارک‌ها و صادرات به کشورهای همسایه و استان‌های مختلف کشور، شهرداری‌های استان تجهیزاتی خارجی را با قیمت ۶ برابری خریداری و وارد کرده اند.

وی همچنین از دعوت مسئولان استان‌های همجوار از این شرکت برای اختصاص زمین رایگان برای راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی شهرک صنعتی پتروصنعت بارها با مسئولین استانی مکاتبه کردم ولی هیچ تلاشی از سوی مسئولین برای این مهم صورت نداد با این حال مسئولین استان آذربایجان‌شرقی ۸۷ هکتار زمین را برای این منظور در اختیار من قرار می‌دهند و حمایت خود را از راه‌اندازی این شهرک دارند.

کد خبر 1703074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =