استاندار لرستان با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار کرد

استاندار لرستان با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار و در مورد مسائل و مشکلات پروژه های نیمه تمام عمرانی استان در حوزه این وزارتخانه گفت وگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، فرهاد زیویار در دیدار با خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور حول محور وضعیت پروژه های نیمه تمام حوزه راه استان انجام گرفت، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از پروژه های عمرانی نیمه تمام استان مربوط به حوزه وزارت راه و شهرسازی می باشد این جلسه با هدف پیگیری تکمیل این پروژه ها، در این وزارتخانه برگزار شد .

وی افزود: مهمترین مشکل در زمینه تکمیل پروژه‌های عمرانی استان مربوط به تامین اعتبار آنها می باشد که در جلسه با معاون وزیر راه و شهرسازی این موضوع با هدف تخصیص اعتبارات مورد نیاز پیگیری شد .

زیویار تصریح کرد: بررسی چگونگی اختصاص اعتبار پروژه راه آهن دورود _ خرم آباد _ اندیمشک به منظور فعال نمودن گارگاه این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ شد .

استاندار لرستان بیان کرد: پروژه راه آهن لرستان با توجه به قدمت بالا و فرسودگی در قسمت هایی از آن نیازمند اصلاح، ترمیم و همچنین ایجاد خطوط جدید می باشد که در این جلسه بر لزوم تسریع در انجام این مهم تاکید شد .

وی گفت: یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی حوزه راه استان، آزادراه خرم آباد به اراک است که با توجه به تکمیل قطعه نخست آن در محدوده لرستان، موضوع تکمیل قطعه دوم آن به سمت استان مرکزی مورد پیگیری قرار گرفت و چگونگی راهکارهای ادامه قطعه دوم این پروژه بررسی شد .

زیویار عنوان کرد: چهار خطه خرم آباد به پلدختر، کنار گذر دورود و راه آهن ازنا _ الیگودرز _ داران نیز از دیگر پروژه های مهم و راهبردی حوزه راه استان بود که در این جلسه گزارشی از وضعیت آنها و ضرورت ساخت و تکمیل این پروژه ها به معاون وزیر راه ارائه شد و در این رابطه بررسی های لازم به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب صورت گرفت .

وی تاکیدکرد: موقعیت جغرافیایی استان لرستان و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی شمال به جنوب و مرکز کشور و همچنین حجم بالای ترددها از محورهای استان، ضرورت تکمیل پروژه های حوزه راه لرستان را دوچندان می‌کند که در این جلسه بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه های استان تاکید شد.

48

کد خبر 1703778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =