روایت مقام «امنیتی» وزیر کشور از علت ارسال پیامک «هشدار زلزله»

تسنیم نوشت: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ارسال پیام هشدار زلزله را اشتباه فنی تیم تحقیقاتی همراه اول عنوان کرد. او گفت که این تیم در حال یک اقدام فنی برای مواقع بحرانی بود و می‌خواستند پیام را به صورت آزمایشی در گروه خودشان بفرستند؛ در اثر یک غفلت فنی برای تعدادی از شهروندان هم ارسال کردند. او تاکید کرد که نه مسئله هک در کار بود و نه مسئله خاص امنیتی.

سیدمجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: کارگروه تحقیقاتی شبکه همراه اول در حال یک اقدام فنی بود تا در شرایط بحرانی مانند سیل و زلزله بتوانند پیام هشداری صادر کنند؛ بر اساس تحقیقات ما زمانی که در گروه فنی می‌خواستند به صورت آزمایشی این پیام را برای خودشان ارسال کنند، به علت غفلت فنی برای تعدادی از شهروندان ارسال شد.

وی همچنین اطمینان خاطر داد که اتفاق امروز مسئله خاص امنیتی نبوده و با عذرخواهی از شهروندان، «اجرای این عملیات فنی را در موقعیت کنونی‌ کج سلیقگی دانست که دستگاه‌های مرتبط آن را دنبال می‌کنند.

گفتنی است، ساعتی پیش پیامی انگلیسی روی تلفن همراه برخی شهروندان آمد که در آن با هشدار وقوع زلزله، خواسته بود افراد به پناهگاه بروند.

در حالیکه برخی این اتفاق را «هک» اعلام کرده بودند، معاون سازمان پدافند غیرعامل گفته بر اساس ادعای واحد تحقیق و توسعه شرکت همراه اول، خطایی رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

کد خبر 1704111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =