راه اندازی اولین گذر غذایی کشور در یزد

اولین گذر غذایی ایران با عنوان «خوشمزه بازار» در شهر میراث جهانی یزد راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد گفت: این سازمان وظیفه حمایت از افرادی را برعهده دارد که در زمینه تولیدات خانگی فعالیت می‌کنند.

محمد صفدرپور افزود: این بازارچه دائمی با عنوان «خوشمزه بازار» با ایجاد یک سوله با ظرفیت ایجاد ۵۰ غرفه در بلوار صابر یزدی هر هفته از چهارشنبه تا جمعه بعد از نماز مغرب و عشا فعالیت می کند.

وی با بیان این که در بیرون این سوله نیز حدود ۲۰ غرفه برای طبخ و فروش غذاها و نان‌های محلی تدارک دیده شده است، ادامه داد: دو مرکز دیگر در سال ۱۴۰۲ در خیابان فرهنگ امامشهر و محل بلوار دفاع مقدس روبروی برج‌های دوقلو توسط یک خیر راه اندازی خواهد شد تا غرفه‌ها به صورت رایگان در اختیار بانوان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد اظهار داشت: این غرفه‌ها شامل هرگونه مشاغل خانگی نظیر بافتنی، خیاطی، صنایع دستی، ادویه جات، ترشی و ... است.

صفدرپور با اشاره به اینکه این غرفه‌ها فقط به بانوان شهر یزد اختصاص ندارد، گفت: بانوانی سایر شهرهای استان که دارای مشاغل خانگی هستند، می‌توانند به پرتال سازمان، ثبت نام و مدارک خود را بارگذاری کنند.

46

کد خبر 1704499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =