16 اثر صنایع‌دستی استان موفق به دریافت مهر اصالت ملی شد.

سمانه سلطانی پور سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان روز یکشنبه 20 آذر 1401 افزود: ۲۸ اثر صنایع‌دستی استان در ششمین دوره جلسات داوری مهر اصالت ملی شرکت کرد و نیم بیشتر این آثار موفق به دریافت این نشان ملی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: 16 اثر فاخر استان شامل سفال و سرامیک، گره چینی، مسگری، چنگوم‌سازی، تولیدات چرم دست‌دوز، چاپ قلمکار، دست‌بافته‌های سنتی و ... موفق شدند بعد از داوری، مهر اصالت تولید را به لحاظ کیفیت و اصالت در طراحی و حفظ ارزش‌های فرهنگی کسب کنند.

او گفت: در این دوره مریم صفانیا در رشته گره چینی، هوتن نجفی هاشمی در رشته سفال سنتی لعاب‌دار، فرتاش فریبرز در رشته سفال سنتی لعاب‌دار و سید امین طاهری در رشته مسگری موفق به دریافت مهر اصالت ملی شدند.

سلطانی پور ادامه داد: علی‌اکبر ترحمی در رشته ساخت ساز سنتی، زهره سادات حسینی مبین در رشته تولیدات چرم دست‌دوز، سیده معصومه شاهچراغ در رشته چاپ قلمکار و سید حسن متولیان در رشته چنگوم موفق به دریافت این نشان ملی شدند.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: خیرالنساء صمدیان در رشته شماره‌دوزی ابریشم، محمد اسماعیل صبوری در رشته پارچه‌های دست بافته و سیده فاطمه خادمیان در رشته پارچه‌بافی سنتی و دست بافته سنتی از دیگر هنرمندان استان هستند که در این دوره موفق به دریافت مهر اصالت ملی شده‌اند.

سلطانی پور با بیان اینکه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هنرمند در ۵۲ رشته صنایع‌دستی در این استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۴ اثر صنایع‌دستی استان سمنان موفق به دریافت مهر اصالت ملی و بین‌المللی شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1705596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =