۱ نفر
۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
تعطیلی شورای اعتماد و امنیت توییتر

مهر نوشت: ایمیلی جدید نشان می دهد توئیتر دیروز شورای اعتماد و امنیت خود را منحل کرده است.

این گروه شامل تعدادی از داوطلبان بود که از خارج شرکت مشاوره کارشناسی درباره ایمنی آنلاین ارائه می دادند.

در ایمیل فاش شده، آمده است: همزمان با ورود توئیتر به مرحله جدید، ما بهترین روش برای فراهم کردن چشم انداز به محصول و توسعه سیاست گذاری خود را دوباره ارزیابی می کنیم. به عنوان بخشی از این فرایند، به این نتیجه رسیدیم که شورای اعتماد و ایمنی بهترین ساختار برای دستیابی به چشم انداز مذکور نیست.

آلکس هولمز، یکی از اعضای این شورا در توئیتی اعلام کرد ایمیل را پس از لغو شدن جلسه با شرکت دریافت کرده است. هولمز که یکی از اعضای شورای مشاوران بنیاد بیل و ملیندا گیتس است، در این باره می گوید: شیوه اعلام این موضوع و نحوه رفتار با اعضای شورا تاسف بار و غیرقابل قبول است.

او در ادامه افزود: طی هفته گذشته به دلیل اقدامات کارمندان توئیتر، ایمنی شخصی و سلامت چند نفر از اعضای شورا تحت تاثیر قرار گرفت.

ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی جدید توئیتر همچنان در حال تغییر شکل این سازمان و فرم دهی آن به سمت ایجاد ایده آل «آزادی بیان مطلق» در پلتفرم است که شامل احیای حساب های کاربری افراطیون می شود. ماسک درباره نگرانی های مربوط به سواستفاده و اخبار جعلی در پلتفرم اعلام کرد این شرکت از آزادی بیان دفاع می کند نه از آزادی دسترسی.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1706383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =