بلندپروازی فضایی امارات/ مذاکره برای طراحی یکی از ماژول‌های اصلی ایستگاه فضایی دروازه ماه ناسا

دیجیاتو نوشت: بوئینگ در حال مذاکره با مقامات اماراتی است تا ماژول هوابند ایستگاه فضایی که برای وارد یا خارج شدن از آن استفاده می‌شود را بسازند.

امارات در حال بررسی فرصت‌هایی برای مشارکت در طراحی بخشی از ایستگاه فضای برنامه‌ریزی شده ناسا است که به دور ماه می‌چرخد. شرکت هوافضای مستقر در ایالات متحده بوئینگ اعلام کرد که برای ماژول هوابند ایستگاه فضایی دروازه ماه (Lunar Gateway) که برای وارد یا خارج شدن از ایستگاه استفاده می‌شود، در حال گفتگو با مقامات امارات است.

«جان مولهالند»، معاون و مدیر برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی در بوئینگ، به نشریه نشنال اعلام کرد که این شرکت با امارات روی مفهوم و طراحی ماژول کار می‌کند. دروازه ماه بخشی از برنامه‌های فضایی آرتمیس ناسا است که با وجود آن، انسان‌ها یک بار دیگر قرار است روی سطح ماه فرود بیایند.

مولهالند در مناظره فضایی ابوظبی گفت: «یکی از مواردی که امارات متحده عربی روی آن کار می‌کند، ارزیابی این موضوع است که آیا آنها ماژول هوابند را در ایستگاه نصب می‌کنند یا خیر که فوق‌العاده خواهد بود. به همین ترتیب، یکی از چیزهایی که ما سخت روی آن کار کرده‌ایم، کمک به امارات متحده برای ارائه مفهوم و طراحی سیستم هوابند است.»

توجه به ماه پس از پایان کار ایستگاه فضایی بین‌المللی

آژانس‌هایی فضایی در حال حاضر به دنبال بازنشستگی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) هستند و توجه آنها در دوره جدید اکتشافات فضایی روی ماه و مریخ متمرکز شده است. ISS که فعالیت خود را از سال 2000 آغاز کرده، توسط آژانس‌های فضایی کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده، روسیه، کانادا و چند کشور اروپایی دیگر ساخته شده است.

حالا نوبت به کشورهای نوظهور در صنعت فضا مانند امارات رسیده تا این فرصت را داشته باشند که در پروژه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر نقش مهمی را ایفا کنند که این امر باعث می‌شود آنها به فضا نیز دسترسی داشته باشند.

هنوز توافقی بین امارات و بوئینگ در مورد این پروژه امضا نشده و مولهالند اعلام کرد که آنها هنوز در حال ارزیابی آن هستند.

5858

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1707231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =