عزیزی خادم: واقعیات را با اسید نمی توان پاک کرد، غیرقانونی برکنار شدم

فارس نوشت: رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال گفت: من خیلی علاقه‌ای به رئیس سابق بودن ندارم بلکه رئیس عزل شده غیرقانونی هستم. خیلی واضح، آشکار و غیرقانونی مرا از فدراسیون فوتبال کنار گذاشتند.

شهاب عزیزی خادم درباره دوران حضور خود در فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: من خیلی علاقه‌ای به رئیس سابق بودن ندارم بلکه رئیس عزل شده غیرقانونی هستم. خیلی واضح، آشکار و غیرقانونی مرا از فدراسیون فوتبال کنار گذاشتند. نباید فراموش کنید انسان‌ها نباید وجدان، انصاف خود و وجدان افکار عمومی را به دلیل نگاه شخصی به سمتی ببرند که زیر پا گذاشته شود. فدراسیون فوتبالی را تحویل گرفتم که سیاهی، تاریکی و ناامیدی در آن موج می‌زد.

*خوشبین ترین افراد 5 درصد به صعود تیم ملی به جام جهانی داشتند

وی افزود: حتی خوش‌بین ترین افرادی که به فوتبال ملی امید داشتند، پنج درصد و افراد بدبین صفر درصد امیدی به صعود تیم ملی به جام جهانی نداشتند. فوتبال ملی ایران با یک سرپرست اداره می‌شد و از لحاظ اعتباری و جایگاهی در شرایط بسیار اسفناک و فلاکت‌باری قرار داشت. نمی‌توانیم این موضوع را زیر پا بگذاریم که تیم ملی ایران با یک تساوی جام جهانی را از دست می‌داد و میزبانی را از آن گرفته بودند. به نوعی جایگاه و منزلگاه فوتبال ملی در شان نام ایران و فوتبال ملی کشورمان که سابقه ای تاریخی در آسیا دارد، نبود.

*در فدراسیون نه اعتباری وجود داشت و نه کسی به ان اعتنا می کرد

رئیس سابق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: نه اعتباری وجود داشت و نه کسی به آن اعتنا می‌کرد. نباید این واقعیات را فراموش کنیم. باید به جنگ فوتبالی می‌رفتیم که میزبانی را از ما گرفته بودند. داستان ویلموتس را داشتیم و بعد از او هم اسکوچیچ آمده بود. فدراسیون درگیر مسائل و مصائب خودش بود که تاریخ فوتبال ایران کمتر به خودش دیده است. قبل از اعزام به بحرین وزیر ورزش افغانستان که رئیس کمیته ملی المپیک این کشور در دوره اشرف غنی بود، جلسه‌ای رسمی با ما داشت. از روی دلسوزی و علاقه مندی به فوتبال ما جمله‌ای به ما گفت که برای من خیلی سخت بود.

*ارزان‌ترین و سریع‌ترین صعود به جام جهانی را رقم زدیم

عزیزی خادم اضافه کرد: او گفت تیم شما به بحرین می‌رود اما این را بدانید شانس ما به مراتب بیشتر از شما است‌. آن ها با یک برد به جام ملت‌های آسیا می‌رفتند اما با یک مساوی و یک باخت حتی جام ملت‌ها را هم از دست می‌دادیم. ارزان‌ترین و سریع‌ترین صعود به جام جهانی را رقم زدیم. با کمترین هزینه و مربی خیلی ارزان قیمت ۱۵ بازی انجام داده و با ۱۴ برد و یک تساوی به جام جهانی رفتیم. این در تاریخ فوتبال ملی ایران که از سال ۱۳۲۵ و تقریبا ۸۰ سال سابقه دارد، بی‌نظیر است و کم نظیر نیست.

*قبل از من فوتبال بانوان به فراموشی سپرده شده بود

وی عنوان کرد: مسئله بعدی توجه به فوتبال بانوان به عنوان بخش اعظمی از فوتبال کشور است. با وجود فشارهای زیادی که از جاهای مختلف به من وارد می‌شد و فوتبال بانوان به فراموشی سپرده شده بود، این موضوع را با یک کار جمعی به بهترین شکل جلو بردیم. همه ایرانیان در کل دنیا در یک سالی که ما در فدراسیون فوتبال داشتیم، به آن افتخار می‌کردند. فدراسیون الهام بخش توسعه کشور قرار گرفته بود زیرا کار جمعی و درست انجام شد. همه این موارد هم به لطف الهی اتفاق افتاد. اگر آدم‌ها با نیت درست عمل کنند، خداوند عالم کمک می‌دهد. یادم نمی‌رود ملی پوشان بانوان آرزو داشتند در یک هتل آکادمی اردو بزنند اما در یک سال فعالیت بنده از امکاناتی استفاده کردند که تیم ملی فوتبال بزرگسالان از آن استفاده می‌کرد.

*واقعیات را با اسید هم نمی توان پاک کرد

رئیس سابق فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: این واقعیات را با اسید هم نمی توان پاک کرد. خرسندی و حلاوت صعود تیم ملی بانوان کمتر از صعود تیم بزرگسالان نبود زیرا هیچگاه این توازن و مساوات برای فوتبال بانوان دیده نمی‌شد. در حوزه تیم ملی جوانان بانوان هم این کارها را انجام داده و توانستیم نام بانوان ایران را بالا ببریم‌. ما مسلمان هستیم و باید کرامت بانوان را حفظ کنیم.

*اگر یک جا در این کشور درست کار کرد، فوتبال ملی ایران بود
عزیزی خادم تاکید کرد: مسئله مهم بعدی درمورد VAR است‌. با وجود همه تهمت‌ها و توهین‌ها کار کردیم‌. اگر تعطیلات را هم در نظر بگیریم فقط ۵_۴ ماه کاری در فدراسیون حضور داشتیم. در این مقطع دو مقدماتی جام جهانی، جام جهانی فوتسال، بانوان و مشکلاتی که از قبل مترتب شده بود را پیش رو داشتیم. به همین دلیل می‌گویم فدراسیون الهام بخش توسعه فوتبال بود. اگر یک جا در این کشور درست کار کرد، فوتبال ملی ایران بود که متعلق به مردم و خانواده فوتبال است. درست و دقیق آن را تخریب کردند که هنوز دلیلش را نمی‌دانم. هنوز قانع نشده‌ام چرا بیرون از فوتبال آگاهانه، رسمی و آشکار به فوتبال ملی که آمال و آرزوی یک ملت بود، حمله کردند.

*با یک پروژه غیرقانونی و بی‌سابقه مرا کنار گذاشتند

وی تصریح کرد: از انتخاباتی دموکراتیک من انتخاب شدم اما با یک پروژه غیرقانونی و بی‌سابقه مرا کنار گذاشتند. دوره فعالیت من سالی بود که کرونا وجود داشت. مدتی قبل درباره این بیماری فراگیر در کل دنیا، مطلبی را خواندم که اگر به مبارزه با کرونا نپردازیم، مثل آتش تمام دنیا را دگرگون خواهد کرد. بدون امکانات، پول و نتیجه اگر بخواهید در زمان کرونا یک بازی برگزار کنید به اندازه سه بازی روی تیم پشتیبانی و لجستیک فشار وارد می‌شود. باید از نوروزی و خورشیدی تشکر کنم که بی‌وقفه کار کردند. واکسن، قرنطینه، غیبت خبرنگاران و .... را داشتیم. اگر یک نفر کرونا می‌گرفت، کل تیم گرفتار می‌شدند. وضعیتی بود که با آن در زندگی‌ام برخورد نکرده بودم.

بیشتر بخوانید:

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1712915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسین IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
    0 0
    کاملا درست می فرمایید بلایی که سر تو اوردند سر اسکوچیچ اوردند