رقابت ملی بانوان خوشنویس ایران در «مشق مادر»

مراکز حوزه هنری استان‌ها به مناسبت میلاد فاطمه زهرا (س) مسابقه خوشنویسی ویژه بانوان برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حوزه هنری استان قزوین به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) برنامه‌ای با عنوان «مشق مادر» را ویژه بانوان خوشنویس برنامه‌ریزی کرده که ۲۳ دی ماه در مراکز حوزه هنری تمامی استان‌های‌ کشور برگزار خواهد شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است بانوان خوشنویس با حضور در مراکز حوزه هنری استان‌های کشور، در روز جمعه ۲۳ دی ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به بداهه‌نویسی و مرثیه‌نویسی القاب حضرت زهرا (س)، آیات و اشعار با موضوع مقام زن و مادر بپردازند.

به گفته محمدرضا امامقلی، رییس حوزه هنری استان قزوین، فقط آثاری در بخش داوری جشنواره شرکت داده می‌شوند که در زمان برگزاری رویداد به صورت حضوری تولید شده و برچسب مشخصات هنرمند، پشت اثر الصاق شده باشد.

آثار تولیدی پس از جمع‌آوری توسط حوزه هنری استان، مهر و موم شده و بلافاصله برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهند شد و در این راستا آثار فاقد برچسب و آثاری که هنرمندان شخصا اقدام به ارسال آنها کنند، پذیرفته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هنرمندان می‌توانند با همراه داشتن ابزار کار، آثار خود را در ابعاد و تکنیک دلخواه خلق کنند افزود: استفاده از رنگ مرکب، رنگ کاغذ، جنس کاغذ و انتخاب دانگ قلم برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه اختیاری است.

بر اساس ضوابط تعیین شده، آثار دریافتی عودت داده نمی‌شود و شرکت در این رویداد به منزله پذیرش قوانین جشنواره است.

بر اساس این گزارش، آثار برتر مسابقه بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس کشور پس از ارزیابی در قالب مراسم اختتامیه ویژه برنامه «مشق مادر» که ۶ بهمن ماه در حوزه هنری قزوین برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

در آیین اختتامیه «مشق مادر» ۱۵ هنرمند برتر از جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۱۰۰ هنرمند منتخب از جایزه نقدی ۵ میلیون ریالی برخوردار خواهند شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان می‌توانند به سایت www. Artqazvin.ir مراجعه کنند.

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1716973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =