حجت الاسلام قاسم روانبخش در گفت و گو با هفته نامه یالثارات از سیاست های فرهنگی دولت انتقاد کرد.

اهم سخنان این عضو جبهه پایداری در ادامه می آید:

  • یکی از وعده های انتخاباتی آقای احمدی نژاد " پیش به سوی دولت اسلامی " بود که بسیار مورد توجه واقع شد و مردم به طور جدی توقع تحقق آن را داشتند. اما متاسفانه دولت تحت تاثیر افکاری قرار گرفت که تشکیل دولت اسلامی را بر نمی تابید و مانع از ایجاد سازوکار لازم برای تحقق این وعده شد. این در حالی است که تحقق این امر در طول خدمت آقای احمدی نژاد نیاز به تحول جدی در علوم انسانی در دانشگاه داشت که مغفول واقع شد.
  • عدم فرهنگ سازی در بدنه دولت نیز از دیگر نکات منفی در عملکرد دولت به واسطه نفوذ افراد حاشیه ساز است. حال آنکه اگر قرار باشد ما عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کنیم گام اول آن باید در داخل دولت برداشته شود. بی اعتقادی عده ای در دولت به این مهم، قوه مجریه را از این امر بازداشته است.
  • امروز شاهد هستیم که ملت ها با مدل قرار دادن انقلاب اسلامی ایران با شتاب به سوی اجرای نمونه آن در کشورهای خود حرکت می کنند. این در حالی است که بی اعتقادی دولت به بیداری اسلامی باعث شده است، این حرکت اسلامی گاهی معلول دستگاه های آمریکایی و غرب خوانده شود و گاهی نیز از آن به عنوان یک بیداری انسانی یاد می شود و همین مساله باعث عدم عملکرد صحیح دولت در این عرصه شده است. مصاحبه اخیر آقای احمدی نژاد با شبکه المنار به عنوان نماد تفکر دولت در قبال بیداری اسلامی مصاحبه مطلوبی محسوب نمی شود.

/27219

 

کد خبر 172008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =