رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت ناگفته هایی از مجلس ششم را مطرح می کند.

در ادامه مهم ترین بخش های سخنان غلامعلی حدادعادل در دوازدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور که در دانشگاه شیراز برگزار شد می آید: 

 • ما باید در این شرایط سعی کنیم ثبات و استحکام کشور را حفظ کنیم. انتخابات در کشور ما همیشه یک گذرگاه حساس بوده است. آمریکایی‌ها همیشه سعی دارند موانعی ایجاد کنند که مردم حضور گسترده در انتخابات نداشته باشند. اگر ما در این برهه دقیق عمل نکنیم باید گفت فرصت بوجود آمده را دو دستی تقدیم دشمنان کرده‌ایم. انتخابات مجلس اولین تجربه ما بعد از فتنه 88 است. 
 • شرط اصلی موفقیت ما در این انتخابات داشتن وحدت است. زمانی بین ما اتحاد برقرار می‌شود که قبل از آن با هم اختلافاتی داشته باشیم. اول باید اختلاف باشد که بتوان با در نظر گرفتن اشتراکات به اتحاد رسید. ما در بین اصولگرایان افرادی داریم که با هم اختلاف سلیقه دارند و باید به وسیله اشتراکاتشان به نتیجه برسند. 
 • اگر قرار باشد که همواره اختلافات را در بین خود مطرح کنیم هیچ وقت به اتحاد نمی‌رسیم. ما اگر بخواهیم با هم تسویه حساب کنیم هیچ وقت به نتیجه نمی‌رسیم. اگر بخواهیم گله مندی‌های قبلی‌مان را به زبان بیاوریم به اتحاد نمی‌رسیم. امروز زمان گفتن این حرف‌ها نیست. امروز باید ببینیم چه چیزی ما را به پیروزی می‌رساند و از خطر مصون می‌دارد. 
 • من در نطقی که دو سه ماه گذشته در مجلس داشتم گفتم ما باید بدانیم آیا اتحاد ما در درون اصولگرایی با یکدیگر ضررش چقدر است و شکست خوردن کل مجموعه ما در انتخابات چه ضرری دارد. اگر ما آمدیم و دائم شرط گذاشتیم و بعد سبب شود که مردم گیج و گنگ شوند و نتوانیم یک لیست واحد بدهیم چه اتفاقی خواد افتاد؟ این موضوع را نباید آسان گرفت. 
 • این سه ضلعی که برای وحدت دعوت شدند باید شرایط را درک کنند. وقی یک روحانی مبارز مجاهدی مثل آیت‌الله مهدوی کنی در 80 سالگی با کسالت و قلب مجروح، با آن همه شکنجه‌هایی که دیده است می‌آید و شانه زیر بار سنگین مجلس خبرگان می‌برد و چنین مسوولیتی را می‌پذیرد چنین شخصیتی افراد را دعوت می‌کنند که بیایید دور یک میز بنشینید و با هم گفت‌وگو کنید و منشور اصولگرایی را که جامعه روحانیت و جامعه مهندسین تنظیم کرده‌اند را زیر نظر رهبری محور قرار دهید، با این شرایط وقت آن نیست که این همت را ارج نهیم و این دعوت را اجابت کنیم؟ ما زمان زیادی نداریم. 
 • شما به عنوان دانشجو باید بدانید که کار سیاسی انتخاب بین خوب و بد نیست. در غالب موارد انتخاب بین بد و بدتر است. ما باید از هر اقدامی که به وحدت مردم و اصولگرایان در انتخابات ضربه بزند خودداری کنیم. اختلاف نظر هست ولی می‌شود نشست و گفت‌وگو کرد و لازم هم نیست منویات ما صد در صد عملی شود. ما هشتاد درصد از مقاصدمان عملی شود بهتر از آن است که صفر درصد عملیاتی شود. دوباره خدایی نکرده مجلسی سر کار بیاید مثل مجلس ششم. اگر روزی مجالی رخ دهد خواهم گفت که چه‌ها که نگذشت در مجلس ششم.  
 • از اول انقلاب احساس ما این بود که دشمنان از این‌که دانشگاه و دانشگاهیان پشتیبان انقلاب باشند احساس وحشت دارند. الان هم همین گونه است. می‌خواهند وضعیتی پیش بیاید که دانشجویان در مقابل انقلاب قرار گیرند و روشنفکران میانه‌ای با انقلاب ندارند. 
 • انجمن‌های اسلامی دانشجویان درست در مقابل این نیت شوم قرار دارند و به صورت آشکار اعلام می‌کنند که دانشجویان پشتیبان انقلاب هستند و قدر این انقلاب را می‌دانند. آن‌ها سعی می‌کنند وضعی را که دانشجویان در برابر طاغوت داشتند در بعد از انقلاب شبیه سازی کنند. در آن دوران دانشجویان همیشه نقطه مقابل طاغوت‌ها بودند اما بعد از انقلاب قصد داشتند فضا را به گونه‌ای طراحی کنند که همان صدای مخالفت دوباره بین دانشجویان طنین افکن شود. 
 • ما دیدیم بعد از 2 خرداد 76 آشکارا سعی کردند دانشجویان را در مقابل نظام قرار دهند. به راحتی صحبت از جنبش دانشجویی می‌کردند. در پلاکاردهای تبلیغاتی این‌گونه نوشته بودند که هموطن! اندکی صبر سحر نزدیک است. این شعار القا کننده این مسئله بود که وضعیت فعلی تیره و تار است. حتی پا را فراتر گذاشتند و شعارهای براندازی دادند. نمی‌دانستند دانشجویان برای تثبیت انقلاب چه فداکاری‌هایی کردند و چه حماسه‌هایی آفریدند. به همین دلیل تلاش کردند آرمان‌های دانشجویان را به سمت مخالفت با نظام سوق دهند. 
 • کار شما یک کار تشریفاتی نیست. برگزاری چنین جلساتی را ساده نپندارید. بدانید تشکل‌های مومن و انقلابی خار چشم دشمنان هستند. به همین خاطر بود که در دوران اصلاحات اجازه تشکیل بسیج اساتید را در دانشگاه ندادند و بعد تشکل‌هایی تاسیس کردند که نماز خوان بودن از شروط آن نبود. 
 • بیداری اسلامی بوجود آمده امر مهمی است. در این مساله هیچ شکی نیست که آغازگر تمام این نهضت‌ها انقلاب اسلامی ایران بوده است. وظیفه ما این است که کاری کنیم تا مردم سالاری دینی الگویی برای حرکت نهضت‌ها شود. دشمنان در تلاش هستند در فضای کشور اختلال ایجاد کرده تا بدین وسیله در جهان اینگونه وانمود کنند ایران الگوی خوبی برای شما نیست.

/2727

کد خبر 172368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بابک IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۹
  0 0
  حتما می خواد طبق معمول علیه اصلاح طلبا حرف بزنه!!!