فاصله نجومی قیمت خانه از شمال تا جنوب تهران/ از آپارتمان ۸۳۰ میلیونی تا ۲۸ میلیارد تومانی

همشهری نوشت:بررسی بازار مسکن تهران حاکی از آن است که قیمت واحد ۲۳۰ متری در آجودانیه ۲۸ میلیارد و آپارتمان ۶۳ متری در ابن بابویه ۸۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

بازار مسکن همچنان بر مدار رکود تورمی با شیب ملایم حرکت می‌کند. روند رشد قیمت در تمام مناطق کشور از جمله کلانشهر تهران همپای تورم ادامه دارد.

مطابق آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن (آذرماه ۱۴۰۱) متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۴۸۰.۷ میلیون ریال بود. قیمتی که ۲.۹ درصد بیشتر از آبان‌ماه امسال است.

بانک مرکزی احتمالاً امروز یا فردا جدیدترین گزارش از تحولات بازار مسکن دیماه ۱۴۰۱ را منتشر می‌کند که پیش بینی می‌شود از روند صعودی قیمت‌ها حکایت داشته باشد. در این شرایط سری به بازار مسکن تهران در بخش خرید و فروش می‌زنیم.

بر این اساس در محدوده دیباجی یک واحد مسکونی ۸۵ متری ۱۶ ساله با قیمت کل ۸.۵ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۰ میلیون تومان)، آپارتمان ۱۰۰ متری در ظفر با قیمت ۱۲ میلیارد تومان و واحد ۹۰ متری ۳ ساله در قیطریه با قیمت ۹.۷ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

در شکوفه واحد مسکونی ۸۵ متری با قیمت ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود ۴۵.۲ میلیون تومان برای فروش فایل شده است. عمر این آپارتمان ۱۲ سال بوده و دارای امکاناتی از جمله انباری و پارکینگ است.

واحد مسکونی ۹۰ متری نوسازی در تهرانپارس با قیمت ۶ میلیارد تومان، آپارتمان ۹۶ متری ۸ سال در میرداماد با قیمت ۱۳ میلیارد تومان، واحد ۹۰ متری ۲۸ سال ساخت در قبا با قیمت ۸.۵ میلیارد تومان، آپارتمان ۹۵ متری نوساز در شادآباد با قیمت ۳.۹ میلیارد تومان و واحد ۹۰ متری نوساز در چیتگر با قیمت ۴.۴ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

در اسکندری شمالی واحد ۹۰ متری ۵ ساله ۵.۸ میلیارد تومان، در شهرآرا آپارتمان ۱۰۰ متری ۸.۳ میلیارد تومان و واحد ۱۰۰ متری نوساز در ظفر ۱۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

محله متراژ قیمت (تومان)
مرزداران ۱۲۰ متر ۱۰.۵ میلیارد
توانیر ۱۵۰ متر ۱۶ میلیارد
فرماینه ۱۱۵ متر ۱۴ میلیارد
ابن بابویه ۶۳ متر ۸۳۰ میلیون
ظهیرآباد ۸۹ متر ۲ میلیارد
آجودانیه ۲۳۰ متر ۲۸ میلیارد
استاد معین ۱۰۰ متر ۵.۹ میلیارد
امیریه ۸۷ متر ۳.۴ میلیارد
بلوار کشاورز ۱۱۵ متر ۷.۵ میلیارد

بیشتر بخوانید:

35217

کد خبر 1725893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =