تاثیرات جریان انحرافی بر فضای سیاسی کشور هنوز هم مورد توجه سیاسیون است.

مهر نوشت:

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از توطئه های جریان انحرافی این است که اگر خودشان برنده انتخابات نشدند دوم خردادی ها برنده شوند.

محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در نشست مشترک هیات اجرایی و شورای استان ایلام حزب موتلفه اسلامی سخن می گفت اظهار داشت: بسیاری از افراد به احزاب می پیوندند تا از نمد حزب کلاهی به دست آورند اما اعضای حزب موتلفه اسلامی معتقد به مبانی دینی و کار برای خدا هستند.

حبیبی تصریح کرد: ما برای اینکه هم اثر گذاری عمومی و هم گسترش تشکیلاتی در کل کشور داشته باشیم باید در چارچوب چشم انداز ۱۵ ساله حزب که به تصویب شورای مرکزی رسیده حرکت کنیم.

وی ادامه داد: هر فعلی که در حزب انجام می شود باید ارتباط آن با چشم انداز مشخص باشد و اگر می خواهیم مدیریت کار ساز انجام شود باید در چارچوب چشم انداز حرکت کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: روحانیت در انتخابات آینده در وسط گود قرار دارد و متاسفانه عده ای مدعی اصولگرایی منهای روحانیت هستند، ما معتقدیم دینمان را از محراب و منبر گرفته ایم و متولی آن روحانیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه اصولگرایی منهای روحانیت اصولگرایی منهای اصولگرایی است تاکید کرد: زمانی که روحانیت حضور داشته باشد اصولگرایان راحت تر زیر سایه این چتر به وحدت می رسند، محوریت روحانیت برای اصولگرایان نیازی همیشگی است.

حبیبی تبلور روحانیت را در جامعتین دانست و گفت: جامعتین امروز احساس تکلیف کرده و به میدان انتخابات آمده، برخی با تظاهر به اصولگرایی به دنبال کنار زدن روحانیت هستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: حالا که جامعتین به میدان آمده باید با تمام قوا در خدمت جامعتین بود و راه مستقیم و صحیح در خدمت روحانیت بودن است و هر کس در این راه خدمتی کند ذخیره اخروی دارد. ما روحانیت را برای اسلام می خواهیم نه برای خودمان.

وی افزود: ما هیچ محوری را جز محوریت جامعتین برای وحدت اصولگرایان به رسمیت نمی شناسیم، با هر اصولگرایی که همکاری می کنیم شرط ما این است که محوریت جامعتین را قبول کند.

حبیبی تصریح کرد: آیا پس از مقام معظم رهبری شخصیت های برجسته ای مانند آیت الله مهدوی کنی و آیت الله یزدی وجود دارد؟ هر کس قدر دان آنها نباشد کفران نعمت کرده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از توطئه های جریان انحرافی این است که اگر خودشان برنده انتخابات نشدند دوم خردادی ها برنده شوند. ما از حضور هر اصولگرایی در وحدت استقبال می کنیم اما تمکین از جامعتین ملاک است.

وی ادامه داد: توطئه جریان انحرافی است که اصولگرایان را به رقابت میان خود مشغول سازند، ما ناچار از رسیدن به نامزدهای واحد و فهرستهای واحد در انتخابات هستیم.

 فارس نوشت:

 همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید عباس نبوی، کارشناس مسائل سیاسی و رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه وزارت اطلاعات و دستگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با قوه قضائیه باید مراقب باشند، لیدر اصلی این جریانات یک‌باره از کشور فرار نکند، تأکید کرد: لیدر اصلی جریان انحرافی و مفاسد اقتصادی دیگر در حال حاضر تقریباً یکی شده‌اند و فاصله‌ای باقی‌ نمانده است.

حجت‌السلام نبوی ادامه داد: برنامه جریان انحرافی این بوده است که افرادی که در فضاهای عمومی برای انتخابات آینده برنامه‌های مختلفی دارند، معرفی شده و همراه این کار برای آنها پول‌ریزان انجام شود اما تاکنون این برنامه اصلی آنها به بن بست رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مکر و فتنه بزرگ این جریان سرباز کرده و در حال مضمحل شدن است، خاطر نشان کرد: منابع مالی انتخابات و اختلاس 3 هزار میلیاردی از مسائل موجود است و این جریان یک برنامه دراز مدت در این زمینه داشته است، لذا برخی از مسائل این جریان واقعاً بهت‌آور بوده و این فقط یکی از تأثیرهای جریان انحرافی بر روی انتخابات محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام نبوی با تأکید بر اینکه جریان انحرافی درصدد قبضه کردن مجلس نهم است، تصریح کرد: مشکل جریان انحرافی بسیار فراتر از این مباحث است، در واقع موضوع فعلی، یک مدل خاص جریانی خیانت‌کار بزرگ به یک هویت تاریخی و ارزشی ملی در یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مناطق دنیا با شور انقلابی است.

وی با تأکید براینکه انضباط مالی و اقتصادی در دولت حفظ نشده است، عنوان کرد: علی‌رغم سوء استفاده‌ها و خیانت‌های بزرگی که از سوی جریان انحرافی صورت می‌گیرد باید بین دولت و جریان انحرافی تمایز قائل شد و از راه‌های مختلف تلاش کرد که رئیس جمهور به خود بیاید و متوجه شود در چه وضعیتی قرار دارد.

حجت‌الاسلام نبوی به بخش‌های اطلاعاتی کشور توصیه کرد برای مراقب از جریان مالی، فکری، فرهنگی جریان انحرافی، حضور فعالی داشته باشند.

/27212

کد خبر 172649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام MY ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  مثل اینکه دوم خردادیها شدن براتون خار چشم که دوست دارید جریان انحرافی را به ناف ائنها ببندید. همگی میدونیم که جریان انخرافی از کی و کجا آب میخوره
 • بدون نام IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  جریان انحرافی(مشایی)و جریان اصلاح طلب (خاتمی) ابشان تو یک جوب نمیره
 • بدون نام IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  دوم خردادیا بازم اکثریت هستند . اینو شما ها خیلی خوب میدونین و نیازی به جریان انحرافی و غیره نیست.
 • احمد IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  نمی دانم چرا اصلاح طلبان باید چوب اشتباهات آقایان اصول گرا را بخورند . جریان به اصطلاح انحرافی از دل جریان اصولگرا بیرون آمده است .
 • خوش نام IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  ما هم باید دعا کنیم سیاسیون و اصولگرانماها به خود بیایند....
 • رضا IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  جريان اصلاحات هيچ ارتباطى به جريان انحرافى نداره. اصلاح طلبان اولين كسانى بودند كه به انحرافات اعتراض كردند ولى متاسفانه با اونها برخورد شد
 • عبدالله IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۰
  0 0
  اقای نبوی زمانیکه اجرای قراردادهای چندین میلیاردی در انحصار شبکه اقایان است و هیچ نظارتی بر انها نیست نیازی به اختلاص ندارند برید بررسی کنید ببینید چه خبراست
 • خسرو IR ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
  0 0
  همه بد شدند انحرافی میخاد خردادی رای بیاره یک دفعه مهر باطل بزنید به همه خیال همه را جمع کنید فقط شما خوبید خنده دار نیست
 • حسين IR ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
  0 0
  بايد مردم را مدنظر قرار داد تا در رفاه باشند
 • بدون نام IR ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
  0 0
  مطمئن باشيد اصولگراها با اين وضع بدي كه براي اقتصاد وزندگي مردم بوجود آوردند شكست سختي خواهند خورد
 • عدالت خواه IR ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
  0 0
  اي كاش آقاي نبوي حداقل يك دليل براي حرفشان مي اوردند ! (( قل هاتوا برهانكم ان كنتم صادقين ))