اسکان ۹٨ هزار نفر از جمعیت خوی در اردوگاه‌های موقت

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۹٨ هزار نفر در خوی اسکان داده شدند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدصادق معتمدیان در جمع خبرنگاران در خوی گفت: با تعاملات خوب مجموعه‌های امدادی، تمامی دستگاه‌های خدمات رسان، تاکنون ۶۰ اردوگاه در خوی ایجاد شده که این تعداد تا ۱۰۰ اردوگاه افزایش خواهد یافت.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۹٨ هزار نفر از شهروندان خوی که سرپناه آنان در زلزله چند شب پیش آسیب دیده در اردوگاه‌های موقت اسکان داده شده‌اند.

معتمدیان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۵ هزار دستگاه چادر میان مردم توزیع شده است، اضافه کرد: با وجود آسیب‌ها، از همان ساعات اولیه تمامی شریان‌های حیاتی از جمله آب، برق و گاز شهرستان وصل شد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ارزیابی خسارت این زلزله به واحدهای مسکونی شهرستان خوی ادامه داد: بحث ارزیابی خسارت‌ها در مناطق شهری و روستایی با ۱۳۰ گروه آغاز شد و تا پایان امشب برای ارائه به دولت جمع بندی می‌شود.

وی تاکید کرد: بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی ارزیابی شده‌اند که حدود ۱۰ هزار واحد خسارت بین ۲۰ تا ۸۰ درصد دیده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی درگاه های اطلاع رسانی و جلب نظرات مردم تحت عنوان سامانه سامد با تلفن ۱۱۱ افزود: ٦٠ اپراتور به صورت ٢٤ ساعته آماده دریافت مشکلات مردم زلزله زده هستند.

معتمدیان افزود: گروه‌های جهادی، خیرین و موکب داران در منطقه فعالانه کار می‌کنند و قدردان آنان هستیم و هم اکنون روزانه ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم‌ توزیع می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با رد شایعات در مورد وقوع دوبازه زلزله در این شهرستان گفت: مردم به شایعات توجه نکنند؛ امکان پیش بینی زلزله وجود ندارد.

46

کد خبر 1726948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =