واعظی: رهبر انقلاب،«آغوش نظام» را به روی همه فرزندان کشور گشودند / «انس به جای انتقام»، می‌تواند فضا را برای مشارکت گسترده مردم مهیا کند

ایلنا نوشت: عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: رهبر انقلاب آغوش نظام را به روی همه فرزندان این کشور گشودند؛ با تدبیر رئیس محترم قوه قضائیه این عطوفت شامل محکومان و متهمان شد اما باید تمام دانشجویان، هنرمندان، روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی و کنشگران اجتماعی و ایرانیان خارج از کشور را به چشم فرزندان عزیز این کشور دید که آغوش گشوده نظام همه آنها را دربرمی‌گیرد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور سابق با ابراز خرسندی از موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ده‌ها هزار نفر از متهمان و محکومان حوادث اخیر گفت: این تدبیر رهبری معظم انقلاب، آغاز فصلی جدید در فضای سیاسی و اجتماعی کشور پس از رخدادهای چند ماه گذشته است که می‌تواند با رفع شکاف‌های پدیدآمده، انسجام و اتحاد ملی را تقویت کند.

واعظی اظهار داشت: پیام مهم عفو رهبری در آستانه چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تاکید بر رافت و عطوفت نظام است؛ اینکه نظام اسلامی به چنان استحکام و قدرتی رسیده که همه محکومان و حتی متهمان را زیر چتر الفت و حمایت خود قرار می‌دهد و با معترضان با گذشت و مدارا رفتار می‌کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با تاکید بر اینکه آثار این تصمیم فراتر از عفو محکومان است، افزود: رهبر انقلاب آغوش نظام را به روی همه فرزندان این کشور گشودند؛ با تدبیر رئیس محترم قوه قضائیه این عطوفت شامل محکومان و متهمان شد اما باید تمام دانشجویان، هنرمندان، روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی و کنشگران اجتماعی و ایرانیان خارج از کشور را به چشم فرزندان عزیز این کشور دید که آغوش گشوده نظام همه آنها را دربرمی‌گیرد.

واعظی در ادامه گفت: این همان حکمرانی اسلامی برگرفته از سیره نبوی است؛ انس به جای انتقام، همدلی به جای طرد و جذب به جای دفع. این نگاه بسیط می‌تواند شامل همه جریانات و جناح‌های سیاسی شود و فضا را برای مشارکت گسترده مردم در آینده نظام مهیا کند.

به گفته این فعال سیاسی، این نگاه پدرانه رهبری به بهترین وجه می‌تواند انقلاب اسلامی را در سالگرد پیروزی‌اش برای نسل جوان تبیین و تعریف و پایگاه مردمی نظام را تقویت کند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1728076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =