اعتراض روزنامه «هم میهن» به بازداشت خبرنگار خود در روز عفو رهبری / اگر تصور می‌شود این چند روزنامه‌ محدود خطری دارند، بهتر است، «بسته» شوند

هم میهن نوشت: تعجب ما در این است که چه سیاستی پشت این رفتارها وجود دارد تا در روزی که عفو رهبری اعلام می‌شود، خانم محمدی بازداشت می‌شود.

  • در حالی با خبر عفو رهبری مواجه شدیم که هم‌زمان همکار عزیزمان خانم الناز محمدی را که چند جلسه بازجویی پس داده بود، برای تفهیم اتهام و نهایی کردن پرونده برای ارسال به دادگاه به دادسرا احضار کردند، ولی در عین ناباوری بازداشت شد

  • تعجب ما در این است که چه سیاستی پشت این رفتارها وجود دارد تا در روزی که عفو مزبور اعلام می‌شود، خانم محمدی بازداشت می‌شود. درحالی‌که تمام بازجویی‌های قبلی را پس داده و نه بیم تبانی داشته و نه بیم فرار و این بازداشت طبعا مغایر با اصول و قواعد آئین دادرسی است.

  • اجازه دهید صریح‌تر گفته شود. به هر کس که مربوط است باید گفت. اگر تصور می‌شودکه این چند روزنامه‌ای که در حد محدود منتشر می‌شوند و با امکانات بسیار محدود فعالیت می‌کنند، خطری دارند، بهتر است بسته شوند و تبعات آن هم جای نگرانی ندارد. ولی می‌توان مطمئن بود که مستقیم و رسما مردم را بیش از پیش به سوی رسانه‌هایی سوق می‌دهد که لزوما نه اصول حرفه‌ای را رعایت خواهند کرد نه اصول اخلاقی را و نه قواعد حقوقی را.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

کد خبر 1728316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =