تداوم تنفس هوای «مطلوب» برای تهرانی‌ها

ایسنا نوشت: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۹ بهمن) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۵۶ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد.

تداوم تنفس هوای «مطلوب» برای تهرانی‌ها

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۵ تا ۹ صبح روز گذشته (۱۸ بهمن‌ماه) پاک بود اما دوباره از ساعت ۱۰ در شرایط قابل قبول قرار گرفت که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

بیشتر بخوانید:

۲۷۱ ۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1728922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =