آرمیتا عباسی، زندان بود یا در سالن آرایشگاه و مدلینگ؟/ زندانهای ایران ناخن‌کار هم داره انگار

روزنامه جوان نوشت:آرمیتا عباسی از بازداشتی‌های جنجالی آشوب‌های اخیر، پس از عفو گسترده اخیر از سوی مقام معظم رهبری، روز چهارشنبه از زندان آزاد شد.

تصاویری که با خبر آزادی آرمیتا عباسی منتشر شد، او را در اوج شادابی نشان می‌داد. در انگشتانش که علامت پیروزی را نشان می‌داد، بیش از هر چیزی، ناخن‌های سوهان کشیده و بلندش جلب توجه می‌کرد و موهایش که در گزارش‌های تحقیقی رسانه‌های امریکایی و انگلیسی به زور تراشیده شده، عنوان شده بود، کاملاً بلند و رنگ شده بود!
اوایل آبان ماه و یکی دو هفته پس از بازداشت آرمیتا عباسی، خبرگزاری سی‌ان‌ان مدعی تجاوز به آرمیتا عباسی در زندان شد. سی‌ان‌ان گرچه گزارش خود را یک گزارش تحقیقی نامیده بود، اما در متن گزارش جز چند شاهد عینی ناشناس و بی هویت، مستندی ذکر نشده بود. گزارش را هم قصه‌وار آغاز می‌کند و گویی سناریویی می‌نویسد و نه اینکه باید گزارشی مستند ارائه دهد. این شبکه خبری امریکایی در روایت خود از ادعایی که در مورد آرمیتا عباسی مطرح کرده، مدام از واژه‌هایی مانند ظاهراً و احتمالاً استفاده می‌کند و در بخشی هم به ویدئوهایی ادعایی اشاره می‌کند که «ظاهرا» آزار جنسی «زنان معترض» در خیابان‌ها نشان دهد! در حالی که این ویدئوها خود غیرمستند بوده و ساخته پرداخته دروغ‌های سایر همکاران سی‌ان‌ان در دیگر رسانه‌های غربی است.
سی‌ان‌ان حتی مدعی می‌شود آرمیتا عباسی در حالی به بیمارستان آورده شده که دچار خونریزی ناشی از تجاوز بوده است! در واقعیت، اما او طبق گزارش پزشک بیمارستان دچار اسهال خونی و مشکل روده بوده است. اما ادعای سی‌ان‌ان از سوی برخی فعالان مجازی ضدانقلاب هم رد شد. آن‌ها تأکید داشتند که گزارش سی ان ان را باور نمی‌کنند، چون سال ۸۸ هم افرادی را آوردند و با آن‌ها مصاحبه کردند که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، اما بعداً معلوم شد کل ماجرا فیلمی دروغین بوده است. یک کاربر با انتشار فیلم علی جوانمردی نوشت: «سال ۸۸ یه سری ادعا در تجاوز منتشر کردن و جو سنگینی در رسانه به‌وجود آوردن، کروبی هم با این ادعاها همراهی کرد و چند نفر رو هم به عنوان افرادی که بهشون تجاوز شده معرفی کردن، اما بعدها گندش در اومد. اینجا علی جوانمردی خبرنگار صدای امریکا در مورد پشت پرده این دروغ اعتراف می‌کند.»
کاربر دیگری روی این توئیت نوشت: «همان موقع بخش زیادی از شایعات درباره تجاوز به زندانیان سیاسی را به بازداشتگاه کهریزک و جنایتی که نیروی انتظامی در آنجا کرد حواله می‌کردند. به عنوان یکی از کسانی که آن تجربه دهشتناک را از سر گذرانده شهادت می‌دهم که خبر تجاوز به بازداشتی‌های ۱۸ تیر ۸۸ در کهریزک دروغ بود.»
حالا آرمیتا عباسی آزاد و تصاویر آزادی او مجدداً باعث واکنش کاربران شذه است. یک کاربر روی تصویر این فرد پس از آزادی از زندان، نوشته است: «احتمالاً پاچه‌مو پاره کنین، ولی این آدم اونی که ازش ساختن نیست! این موها، این ناخن‌ها، این قیافه شاداب مال کسی نیست که با خونریزی داخلی به بیمارستان رفته و دوباره دزدیده شده!» سی‌ان‌ان مدعی شده بود موهای آرمیتا در زندان تراشیده شده و حالا طبیعی است کاربران از دیدن موهای رنگ شده او تعجب کنند! یک کاربر دیگر نوشته: «این خانم آرمیتا عباسی هست. همونی که ضدانقلاب مدعی هست که جمهوری اسلامی ناخن‌هاش رو کشیده، موهاشو تراشیده، در اعتصاب غذا بوده و بهش تجاوز شده؛ چرا پس اینقدر خوشحاله و ناخن‌هاش بلنده؟» کاربر دیگری هم نوشته: «اینو می‌گفتن در حال مرگه؟ زندانهای ایران علاوه بر غذای خوب، ناخن‌کار هم داره انگار».
دو ماه پیش مادر آرمیتا استوری زده بود که دخترم در بهمن، ماه تولدش دادگاهی می‌شود. حالا، اما با رأفت مقتدرانه نظام او نه تنها دادگاهی نشد، بلکه از زندان آزاد شد.
23302
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1729298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  15 5
  عبرت گرفتن در صورت وجود خرد در افراد، شکل می‌گیرد. برخی توانایی انجام کار درست و تصمیم‌گیری درست را ندارند.
 • فرزاد IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  32 9
  این عکس چنج ماه چیش هم تو خبرگزاری ها بود
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  13 2
  خوش بود گر محک تجربه اید به میان -- تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  22 32
  نظرمن همین بوداین خانوم انگارازکاشت ناخن وسالن امده بود منم میخوام برم زندان شایدکاشت ناخن انجام بدم
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  60 15
  مگه این عکس مال قبل از دستپگیری این بدبخت نیست؟ چقدر دروغگوئید
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  54 12
  نویسنده چقدر خاله زنک تشریف دارن !
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  18 19
  ستاره داوود چی میگه تو گردنش
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  54 14
  روزنامه ی به اصطلاح جوان لطفا خفه شو
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  55 12
  مارا مسخره کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر میکنید ملت نفهم هستند؟
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  64 15
  سی ان ان دروغ میگفت ! پدر و مادرش هم دروغ میگفتن ؟؟؟؟!! دروغگو فقط شماهایین
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  35 43
  تا وقتی گوش و چشم ملت به سعودی اینترنشنال و اکانتهای توییتری باشه انتظار دیگه‌ای نداشته باشید. مگه نوبت قبل نبود گفتن جفت پاهای طرف رو شکستن، داره میمیره، شاخ شمشاد ظاهر شد. کاش درس بگیریم و بازیچه سایرین نشیم