۴۷ نفر
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
این کروکودیل به اندازه یک کرگدن است/ عکس

یکی از بزرگترین کروکودیل‌های دنیا گونه‌ای از آب شور است که می‌تواند تا نزدیک به ۷ متر طول و نزدیک به ۹۹۷ کیلوگرم وزن داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آب‌های گرم مناطق استوایی و اکوسیستم‌های تالابی نیمکره جنوبی، محل زندگی گونه‌هایی از کروکودیل است که قادر به کنترل دمای بدن خود در داخل آب نیستند و تا حد زیادی به خورشید متکی هستند تا بدن خود را بعد از غوطه ور شدن در آب دوباره گرم کنند.

بیشتر بخوانید:

عکس | این کروکودیل‌ها900 نفر را خوردند!

مار بی‌نوا در دام عنکبوت افتاد / عکس

استرالیا از جمله کشورهایی است که محیطی سازگار برای زیست کروکودیل‌ها دارد، در حالی که این کشور به خاطر داشتن حیواناتی مانند کوالا و کانگورو معروف است، به نظر می رسد یک کروکودیل متمایز نیز در این کشور ساکن است، گونه‌ای که با نام Dominator معروف است. Dominator، یک کروکودیل ۶ متری است که بیش از یک تن وزن دارد و مشهور است که دومین کروکودیل بزرگی است که تاکنون دیده شده‌است.

جمعیت کروکودیل‌های آب شور استرالیا در حال گسترش است و رودخانه آدلاید یکی از مناطق این کشور است که جمعیت کروکودیل‌ها در آن در حال افزایش است. تصاویر این کروکودیل عظیم الجثه که یک خوک را قبل از خوردن از وسط دو نیم می کند، سال گذشته در سرتاسر جهان خبرساز شد.

این کروکودیل به اندازه یک کرگدن است/ عکس

این کروکودیل در مقایسه با لولونگ که در فیلیپین اسیر است، تنها ۷ سانتی‌متر کوتاهتر است. لولونگ در سال ۲۰۱۱ گرفتار شد و با ۶ متر و ۷ سانتی متر طول از بینی تا دم، بزرگترین تمساح ثبت شده است.

Dominator در آب های رودخانه آدلاید زندگی می کند و دوست دارد برای قایق های توریستی خودنمایی کند؛ با این حال Dominator تنها کروکودیل غول‌پیکر این رودخانه‌ نیست. رقیب او بروتوس نام دارد و کمی کوچکتر از Dominator است.

کروکودیل ها موجوداتی اجتماعی هستند که در گروه های بزرگ و کوچک به حیات می‌پردازند؛ با این حال، نرها در آغاز فصل جفت‌گیری به شدت نسبت به قلمرو خود حساس می‌شوند و با بالا بردن سرهای عظیم خود در هوا و زوزه کشیدن بر سر مزاحمان، از محدوده خاص رودخانه خود دفاع می‌کنند.

اثبات تسلط Dominator را می توان در نحوه تعامل Dominator و بروتوس با یکدیگر مشاهده کرد. Dominator اغلب مخفیانه از پشت بروتوس می رود و شروع به کوبیدن دم خود می کند و بروتوس را برای زندگی خود در آب عذاب می‌دهد.

تعداد بی‌شماری ویدیو آنلاین وجود دارد که نشان می‌دهد Dominator چقدر بزرگ است. قایق های توریستی از گوشت تازه روی یک چوب بلند استفاده می کنند تا کروکودیل را وسوسه کنند تا به قایق نزدیک شود.

این کروکودیل به اندازه یک کرگدن است/ عکس

کروکودیل‌ها چقدر عمر می کنند؟

در شرایط مناسب، عمر برخی از کروکودیل‌ها می‌تواند تا ۷۰ سال در حیات وحش باشد و کروکودیل آب شور بیشتری طول عمر را در مقایسه با سایر گونه‌ها دارد.

گفته می شود، بسته به اینکه کدام گونه از کروکودیل باشد، طول عمر می تواند از ۲۵ تا ۷۰ سال متغیر باشد. همانطور که اشاره شد، با شرایط ایده آل، این موجودات می توانند بسیار طولانی زندگی کنند. در حقیقت، کروکودیل‌های در اسارت به ۱۰۰ سال عمر می‌رسند. علاوه بر این، کروکودیل ها در واقع از پیری بیولوژیکی نمی میرند. در عوض، آنها به رشد خود ادامه می دهند تا زمانی که برخی عوامل خارجی باعث مرگ آنها شود.

مسن ترین کروکودیل ثبت شده تا به حال مستر فرشی نام داشت، یک کروکودیل آب شور که تا ۱۴۰ سال عمر کرد!

منبع: AZANILAS

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1733354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =