مجلس از این «قانون شاه» خوشش آمده؛ تغییرش نداده و نمی‌دهد

عصر ایران نوشت :به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی که پس از انقلاب بسیاری از قوانین را تغییر داده، از این قانون خوشش آمده و قصد تغییر آن را ندارد.

این بار واقعا پای محمدرضا شاه پهلوی در میان است، در اینکه زن‌ها بدون اجازه شوهر نمی‌توانند از کشور خارج شوند. می‌پرسید چطور چنین چیزی ممکن است؟ کافی است سری به سایت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بزنید. هنوز هم قانون گذرنامه همان قانون دولت شاهنشاهی مصوب سال ۱۳۵۱ است و حتی اسمش هم تغییر نکرده. ماده ۱۸ این قانون می‌گوید زنان شوهردار ولو کمتر از ۱۸ سال تمام با موافقت کتبی شوهر و در موارد اضطراری اجازه دادستان شهرستان محل درخواست گذرنامه می‌توانند از کشور خارج شوند.

به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی که پس از انقلاب بسیاری از قوانین را تغییر داده، از این قانون خوشش آمده و قصد تغییر آن را ندارد. علاوه بر اینها متخصصان روانپزشکی می‌گویند هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه قدرت عقلی زن از مرد کمتر باشد وجود ندارد و زن‌ها هم به اندازه مردها قدرت تشخیص خوب و بد را از هم دارند. دلایل دیگری هم وجود دارند که بر طبق آن باید قانون خروج زن از کشور با اجازه شوهر اصلاح شود.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1733549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =