ایسنا نوشت:

سفیر سابق کشورمان در دمشق گفت: ما به ایجاد اصلاحات از سوی بشار اسد ایمان داریم، اما این مساله نیازمند زمان است.

سید احمد موسوی در جریان مراسم دریافت نشان شایستگی درجه ممتاز به مناسبت پایان دوره ماموریتش به عنوان سفیر در سوریه بیان کرد: ایران به انجام اصلاحات از سوی بشار اسد، رییس جمهور سوریه ایمان دارد اما این مساله نیازمند زمان است؛ چرا که چگونه می‌توان انتظار داشت که اصلاحات در مدت زمان بسیار اندک حاصل شود.

وی ادامه داد: دشمنان ثبات منطقه‌ای در راستای بی‌ثباتی و ناامن کردن سوریه برای تغییر مواضعش در قبال مسائل منطقه و تحمیل دیکته‌های کشورهای خارجی به آن قدم برمی‌دارند.

به گزارش روزنامه‌ الشرق‌الاوسط چاپ لندن، سفیر سابق کشورمان در سوریه با تاکید بر اینکه تهران و دمشق به بالاترین سطح از روابط همکاری در زمینه‌هایی چون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دست یافتند، افزود: لغو ویزا بین دو کشور به میلیون‌ها گردشگر ایرانی اجازه داد تا به سوریه سفر کنند که این مساله موجب تقویت سطح همکاری‌های فرهنگی دو کشور است.

وی گفت: من خاک سوریه را ترک می‌کنم، اما اطمینان دارم که این کشور قوی‌تر از گذشته خواهد شد. من هم به عنوان سفیر و نماینده سوریه در ایران خواهم بود.

در ادامه این مراسم، احمد عرنوس، معاون وزیر امور خارجه سوریه با اهدای نشان شایستگی به موسوی گفت: ایران از زمان انقلاب (اسلامی ایران) همواره پشتیبان قوی برای مسایل اسلامی به طور عام و مسایل جهان عرب به طور خاص بوده است.

وی در ادامه مواضع حمایتی ایران از مقاومت در فلسطین و لبنان و همچنین حمایتش از سوریه در بازپس‌گیری منطقه اشغالی جولان را یادآور شد و به تلاش‌های سفیر ایران در سوریه برای بالا بردن سطح روابط دو کشور در طول دوران خدمتش در این کشور اشاره کرد.

29213

کد خبر 173560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =