هفت روغن مایع ارزان‌قیمت در بازار + جدول

فرارو نوشت: کف قیمت بطری‌های ۸۱۰ گرمی روغن مایع تقریبا ۵۵ هزار تومان است

روغن بیشتر از هر خوراکی دیگری در یک سال گذشته گران شده است. مرکز آمار با رصد و پایش ۱۱ گروه از اقلام خوراکی درحدفاصل بهمن پارسال تا بهمن امسال درحالی به رشد ۲۴۶ درصدی قیمت روغن‌ها و چربی‌ها رسیده که این عدد برای گوشت قرمز ۸۷ درصد، شیر و پنیر و تخم‌مرغ ۸۲ درصد و کل خوراکی‌ها ۷۳ درصد بوده است. از یک طرف آخرین اطلاعات رسمی نشان می‌دهد روغن مایع تقریبا ۲۹۰ درصد گران‌تر از پارسال فروخته می‌شود و بطری‌های ۹۰۰ گرمی را حداقل ۶۳ هزار تومان می‌فروشند. از همین برندها معروف بطری‌های ۸۱۰ گرمی را با قیمت کمتری می‌فروشند.

۱- به گزارش فرارو، قیمت روغن سرخ‌کردنی ویسپو ۴۶ هزار و ۱۰۰ تومان است و آن را یکی از ارزان‌ترین بطری‌های روغن خوراکی در بازار می‌دانیم. مرکز آمار در آخرین داده‌های رسمی کف قیمت بطری ۹۰۰ گرمی روغن را ۶۳ هزار تومان اعلام کرده و به‌همین خاطر روغن سرخ‌کردنی ویسپو که وزن آن ۷۵۰ گرم است، با قیمت کمتری فروخته می‌شود. البته همین بطری ۷۵۰ میلی‌لیتری روغن سرخکردنی ویسپو که از نوع گیاهی است، اسفند پارسال ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شد. از همین برند ویسپو بطری ۹۰۰ گرمی روغن‌سرخ‌کردنی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود دارد که آن را ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروشند.

۲- قیمت روغن مایع رعنا در بطری ۸۱۰ گرمی به ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. آن را یکی دیگر از بطری‌های ارزان‌قیمت در سوپرمارکت و فروش‌گاه‌های زنجیره‌ای می‌دانیم که البته همین بطری را پارسال می‌توانستیم حدود ۱۷ هزار تومان بخریم. روغن سرخ‌کردنی ۹۰۰ گرمی رعنا از نوع آفتابگردان است و بین سایر روغن‌های خوراکی این برند با قیمت کمتری فروخته می‌شود. مثلا بطری روغن ذرت سرخ‌کردنی رعنا را که وزن آن ۸۱۰ گرم است، ۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند.

۳- روغن زیتون کریستال طلایی که با وزن ۲۵۰ میلی‌لیتر فروخته می‌شود، یکی از ارزان‌ترین روغن زیتون‌های موجود در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌هاست. آن را ۷۷ هزار تومان می‌فروشند و وزن یک کیلو از آن را می‌توانیم معادل ۳۰۸ هزار تومان یعنی تقریبا معادل یک کیلو ران گوساله و گوسفندی بدانیم. مثل اغلب روغن زیتون‌ها، روی شیشه روغن زیتون کریستال طلایی به پخت و پز و سالاد به‌عنوان موارد مصرف اشاره شده و آن را در در ظرف شیشه‌ای می‌فروشند.

۴- روغن مایع آفتابگردان طبیعت را الان ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان می‌فروشند. درباره بطری ۸۱۰ میلی‌لیتری روغن مایع آفتابگردان طبیعت صحبت می‌کنیم که یکی از ارزان‌ترین بطری‌های روغن خوراکی این برند به‌حساب می‌آید وگرنه قیمت بطری یک لیتری روغن مایع آفتابگردان طبیعت ۶۶ هزار و ۱۰۰ تومان است. روغن مایع آفتابگردان طبیعت را می‌شود در سالاد یا برای پخت و پز استفاده کرد.

۵- روغن سرخ‌کردنی بهار ارزان‌ترین بطری روغن خوراکی در این برند است. قیمت روغن سرخ‌کردنی بهار که با وزن ۸۱۰ گرم فروخته می‌شود، ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان است و در همین برند بطری ۹۰۰ میلی‌لیتری را ۶۲ هزار و ۵۰۰ و بطری ۱.۵ لیتری را ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند. این بطری را به اسم روغن آفتابگردان می‌فروشند و مخصوص سرخ‌کردنی می‌فروشند.

۶- روغن سرخ‌کردنی غنچه را یکی دیگر از گزینه‌های ارزانقیمت می‌دانیم که آن را ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروشند. البته تا اواخر اردیبهشت امسال و ماجرای هدفمندسازی یارانه‌ها همین بطری ۸۱۰ گرمی روغن سرخ‌کردنی غنچه را می‌شد با ۱۵ هزار تومان خرید. زوغن سرخ‌کردنی غنچه از نوع روغن آفتابگردان است برند غنچه آن را یکجور روغن بدون ترانس یا همان چربی مضر معرفی می‌کند.

۷- روغن کانولا لادن ارزان‌ترین روغن خوراکی این برند به‌حساب می‌آید. قیمت روغن کانولا لادن با وزن ۸۱۰ گرم، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان است و بطری ۱.۵ لیتری آن را ۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان می‌فروشند. البته روغن کانولا لادن که یک نوع روغن گیاهی است، از نوع روغن سرخ‌کردنی نیست و برای سالاد و پخت‌وپز استفاده می‌شود.

ارزن‌ترین روغن‌های خوراکی در بازار

انواع روغن خوراکی

وزن

قیمت

روغن سرخ‌کردنی ویسپو

۷۵۰ میلی‌لیتر

۴۶ هزار و ۱۰۰ تومان

روغن سرخ‌کردنی رعنا

۸۱۰ میلی‌لیتر

۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان

روغن زیتون کریستال طلایی

۲۵۰ میلی‌لیتر

۷۷ هزار تومان

روغن آفتابگردان طبیعت

۸۱۰ میلی‌لیتر

۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان

روغن سرخ‌کردنی بهار

۸۱۰ میلی‌لیتر

۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان

روغن سرخ‌کردنی غنچه

۸۱۰ میلی‌لیتر

۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان

روغن کانولا لادن

۸۱۰ میلی‌لیتر

۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1735670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =