رئیس اتاق بازرگانی کرمان: توسعه گلخانه‌های استان کرمان شتاب‌دهنده نبوده است

رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: گلخانه های سطح استان از نظر کمی توسعه یافته اند اما از نظر کیفی حرکت شتاب دهنده ای را نداشته اند که باید این موضوع با جدیت پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سیدمهدی طبیب‌زاده در هشتاد و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی موانع توسعه گلخانه‌های استان و ارائه راهکارهای پیشنهادی، افزود: در ضرورت توسعه گلخانه‌ها شکی وجود ندارد و در استانی با 25 درصد باغات کشور بایستی در تکامل زراعت و باغبانی، بالندگی کشاورزی با مبحث گلخانه‌ها تکمیل شود. وی ادامه داد: توسعه گلخانه ها باعث افزایش راندمان تولید به منظور حضور در بازارهای جهانی و راهکار مناسبی برای تولید با توجه به گران شدن و کمبود آب است.
طبیب زاده، با اشاره به اینکه حضور جوانان دانش‌آموخته باعث آغاز تحول در کشت های گلخانه ای شده است، گفت: در حال حاضر طرح توسعه راهبردی استان منطبق با شرایط گلخانه هاست که می توان آن را در استان و حتی در کشور به عنوان الگو مطرح کرد. رئیس اتاق کرمان بیان کرد: برای تکمیل زنجیره توسعه گلخانه ها بحث حمل و نقل نیز باید تسهیل شود و در این زمینه نیاز به تعداد بیشتری از کانتینرهای یخچال دار وجود دارد که تعداد فعلی پاسخگوی نیاز تولید محصولات کشاورزی نیست.
وی ادامه داد: در این زمینه پیشنهاد ورود کانتینرهای یخچال دار حتی دست دوم مطرح است که می تواند کمک بسزایی در این حوزه داشته باشد. طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: احداث گلخانه های مدرن و تولید بذر هیبریدی مورد نیاز گلخانه ها باید در استان به صورت جدی دنبال شود زیرا تمامی بذر هیبریدی مورد استفاده وارداتی است و ممکن است به علت وجود برخی تحریم ها اشتغال و تولید این حوزه به خطر بیفتد.
46
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1736919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =