رهبر معظم انقلاب در نخستن اجلاس بین المللی بیداری اسلامی حضور یافتند.

به گزارش خبرآنلاین رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در نخستین اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است، حضور یافتند.

حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم افتتاحیه این اجلاس خاطرنشان فرمودند: مهم ترین عنصر در انقلاب های منطقه، حضور واقعی مردم در میدان عمل و صحنه مبارزه و جهاد است.

مقام معظم رهبری همچنین تصریح کردند: قدرت های خارجی حق ندارند خود را در پیروزی این انقلاب ها سهیم بدانند.

ایشان در ادامه افزودند: خطرات بر سر راه قیام ملت های منطقه شامل راحتی خیال ناشی از احساس پیروزی، ترس از هیمنه ظاهری مستکبران، اعتماد به دشمن و افتادن در دام لبخندها، وعده ها و حمایت های آنهاست.

همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری در این مراسم در سه محور زیر بیان شد:

  • نگاهی اجمالی به هویت قیام ها و انقلاب های منطقه
  • خطرات و آسیب های سر راه این قیام و انقلاب ها
  • پیشنهادهایی در علاج جویی و پیش گیری از آسیب ها و خطرها

مشروح بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در کنفرانس بیداری اسلامی را متعاقبا در خبرآنلاین بخوانید.

در این اجلاس محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه  همراه با شخصیت‌های عالی‌رتبه برخی کشورها حضور دارند.

آیت‌الله مهدوی‌کنی،‌ آیت‌الله جنتی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی وزیر اطلاعات، سعید جلیلی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع، علی‌اکبر ولایتی، آیت‌الله کعبی، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح و برخی دیگر از مسئولان ارشد لشکری و کشوری از دیگر حاضران این اجلاس ‌هستند.

این اجلاس به مدت دو روز و با حضور بیش از 700 نفر از اندیشمندان و علمای جهان اسلام در 5 نشست تخصصی به بررسی مهمترین دستاوردها، فرصت‌ها، چالش‌ها و افق‌های پیش‌روی جنبش بیداری اسلامی می‌پردازد.

/27211

کد خبر 173735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =