محمدمهدی رییس زاده عضو کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی اتاق تهران از بی توجهی بانک ها به موضوع تقسیط بدهی های بنگاه های بخش خصوصی و رییس کل بانک مرکزی انتقاد می کند.

رییس زاده گفت: «پس از رایزنی ها و توافق های حاصل شده بین اتاق بازرگانی و بانک مرکزی، مقرر شده بود تا با ابلاغیه بانک مرکزی، بانک های عامل به تقسیط بدهی تولیدکنندگان واجد شرایط اقدام کنند. متاسفانه براساس نامه هایی که تولیدکنندگان برای ما فرستاده اند اغلب بانک ها از وجود چنین ابلاغیه ای اظهار بی اطلاعی می کنند».

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: «برخی بانک ها مثل بانک ملی نیز خود دستورالعملی تهیه کرده اند و براساس آن عمل می کنند که در واقع هیچ مشکلی از کار تولیدکنندگان باز نمی کند».

رییس زاده هم چنین به لزوم کارشناسی بیشتر بر روی تصمیمات مسئولان تاکید کرد.

این فعال بخش خصوصی اشاره کرد که برخی تصمیم ها باعث از دست رفتن بازار صادرکنندگان و تقویت رقبای اقتصادی ما شده است.

 رییس زاده گفت: «از برخی دوستان حاضر در یک نمایشگاه شنیدم که وقتی وزارت صنایع تصمیم به منع و جلوگیری از صادرات سنگ های قیمتی گرفت، ترک ها از سر خوشحالی در آن نمایشگاه شیرینی و باقلوا پخش کردند».

/39/39

کد خبر 173968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محسن IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۷
    0 1
    در پاراگراف آخر، جمله " از برخی دوستان حاضر در نمایشگاه شنیدم" خیلی مستدل و مستند است !!! در ضمن ترکیه از نظر معدن بسیار فقیر است و هیچ معدن سنگ قیمتی در آن وجود ندارد ، حال چرا باید ترکها که در این زمینه نمی توانند رقیب ما باشند، دست به چنین کاری زده باشند. اگر می گفتید سری لانکا ، افغانستان یا افریقای جنوبی باز یه چیزی