حکم جالب یک قاضی برای عامل قطع «درخت زردآلو»

تسنیم نوشت: یک قاضی برای عامل قطع "درخت زردآلو"رأی جالبی صادر کرد.

اسفندماه امسال رسیدگی به پرونده تخریب حریم رودخانه در منطقه لواسان که منجر به قطع یک درخت زردآلو شده بود، در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت‌.

تحقیقات ابتدایی ماموران پلیس نشان می‌داد، یک مرد جوان قصد داشته در منطقه لواسان خانه بسازد که حریم رودخانه را تخریب کرده و در پی این اقدام یک درخت زردآلو قطع شده است.

تیم پلیسی در نخستین‌گام با تحقیقات میدانی، هویت متهم را شناسایی کردند و پس از این دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی موفق به دستگیری وی در یک عملیات شدند.

متهم پس از انتقال به دادسرای لواسانات در جریان جلسه بازپرسی به جرم خود مبنی بر تجاوز به حریم رودخانه و قطع درخت زردآلو به دلیل ساخت ملک اعتراف و اظهار پشیمانی کرد؛ همچنین در ادامه متهم با قرار قانونی مناسب به قید سند تا روز دادگاه با دستور قضایی آزاد شد.

پس از پایان تحقیقات، قرار جلب و کیفرخواست متهم به اتهام تخریب حریم رودخانه و قطع درخت زردآلو از سوی دادسرای لواسانات صادر شد و متهم پای میز محاکمه در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان لواسان به ریاست قاضی میثم حسین‌پور، ایستاد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، متهم در جایگاه حاضر و اتهام تخریب حریم رودخانه و قطع درخت به او تفهیم شد؛ متهم در روند رسیدگی جلسه دادگاه به جرم خود اعتراف و پس از اظهار پشیمانی از قاضی طلب عفو و بخشش کرد.

سیرمراحل قانونی پرونده ادامه داشت تا اینکه رای پرونده مذکور توسط قاضی میثم حسین‌پور صادر شد؛ متهم با توجه به نداشتن سابقه و ابراز ندامت به جای ۸ ماه حبس با حکم مجازات جایگزین حبس دادگاه، محکوم به کاشت ۸ نهال زردآلو و نصب ۸ تابلوی هشدار در حریم رودخانه شد.

بیشتر بخوانید:

رئیس قوه قضائیه: افراد بی‌حجاب مجازات می‌شوند

اژه‌ای: کسانی‌که دانش‌آموزان را مسموم می‌کنند مفسد فی‌الارض هستند

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1739770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =