نماینده مجلس: مسمومیت ها، بخشی از استراتژی صهیونیستی «مرگ با هزار شمشیر» است /  مدارس را «تعطیل» کنیم، دشمن به هدف خود می‌رسد

ایلنا نوشت : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هدف از این مسمومیت سازی‌ها این است که مدارس ما تعطیل شود و ان شاءالله این هدف محقق نمی‌شود؛ چون ما به دنبال این هستیم که دختران و زنان ما به شکوفایی علمی و دانشی برسند. با بستن مدارس دشمن به هدف خود می‌رسد.

سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با روند بررسی مسمومیت‌های اخیر توسط نمایندگان، گفت: ببینید ۴ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بهداشت و درمان، آموزش و تحقیقات و امور داخلی کشور و شوراها هرکدام در حال بررسی یک بخش و یک جنبه از این اتفاقات هستند. هر کدام از کمیسیون‌ها هم با دستگاه اجرایی مربوطه خود مرتبط هستند، برای مثال ما در کمیسیون امنیت ملی از دستگاه‌های امنیتی پیگیر مساله هستیم، کمیسیون بهداشت هم از وزارت بهداشت پیگیر بحث پزشکی و بهداشتی موضوع هستند و همینطور کمیسیون‌های آموزش و امور داخلی هرکدام از نهادهای مرتبط که قرار است گزارش نهایی را به کمیسیون‌ها ارائه دهند.

نماینده مردم ایلام در مجلس در ادامه عنوان کرد: منتها نظر شخصی بنده در رابطه با این مساله، این است که چنین اقدامی یکی از برنامه‌هایی‌ است که خارج از ایران طراحی شده و گفته‌اند باید کاری کنیم که حس ناکارآمدی ساختار سیاسی به مردم القا شود. این هم در راستای همان استراتژی «مرگ با هزار شمشیر» است که صهیونیست‌ها طراحی و برنامه‌ریزی کردند. هدف آن‌ها این است که از هر سو یک ناامنی برای جمهوری اسلامی ایجاد کنند و کلا ما را به مسائل داخلی مشغول کنند تا نتوانیم در حوزه خارجی موفقیتی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: قطعا در داخل کسی نمی‌خواهد القا ناامنی کند، این دشمن است که به دنبال القاء ناامنی است منتها من معتقدم که مدیریت ما و رسیدگی و بررسی ما باید تسریع شود تا زودتر برخورد شود چون توانش را داریم و انتظار مردم هم همین است. نهادهای ذی‌ربط هم گفتند که ما حتما این را با جدیت پیگیری می‌کنیم و چون اطلاعات باید دقیق به افکار عمومی برسد، نمی‌توانیم در این زمینه به شکل هیجانی برخورد کنیم.

نماینده مردم ایلام همچنین ابراز داشت: این مساله به صورت همه‌جانبه در حال رسیدگی و بررسی است و ان‌شاءالله به‌زودی بسته پاسخگویی به افکار عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود، این حداقل چیزی است که در کمیسیون ما دارد اتفاق می‌افتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با مطرح شدن «احتمال تعطیلی مدارس» گفت: اصلا هدف از این قضیه همین است که مدارس ما تعطیل شود و ان‌شاءالله این هدف محقق نمی‌شود؛ چون ما به دنبال این هستیم که دختران و زنان ما به شکوفایی علمی و دانشی برسند. اگر قرار باشد با هر تقی که به توقی می‌خورد مدارس بسته و مسیرها بسته شود به روی زنان، دشمن به هدف خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1739948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =