وزارت کشور: در پرونده «بدحالی دانش آموزان»، برخی «دستگیر» و تعدادی «ارشاد» شدند / برخی دانش‌آموزان  از «استرس» به مدرسه نرفته‌اند

فارس نوشت:معاون امنیتی وزیر کشور گفت: مسئولان وزارت آموزش و پروش نیز در گزارشی که اعلام کردند اینکه تمام مدارس امروز برقرار بوده است البته برخی از دانش آموزان به دلیل نگرانی، استرس و اضطراب دانش آموز یا اولیاء آنها در مدرسه حاضر نشدند اما آموزش در همه مدارس کشور برقرار بوده است

سید مجید میراحمدی با اشاره به حضورش در نشست امروز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز به دعوت کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره مسائلی که در هفته‌های اخیر در تعدادی از مدارس کشور رخ داده بود و منجر به بدحالی، استرس و نگرانی دانش آموزان، اولیا و کادر مدارس شد، در جلسه کمیسیون حاضر شدیم و مسئولان وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این جلسه حضور پیدا کردند و هر کدام گزارش اقدامات خود را تشریح کردند.

هیچ مسمویتی ناشی از ماده سمی نبوده است

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد که براساس آخرین یافته‌های خود که با استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی کشور و پیشرفته ترین آزمایشگاه های کشور انجام دادیم، تا این لحظه به هیچ ماده سمی و مسمویت ناشی از ماده سمی نرسیدیم.

بروز عوارض در ۵ درصد دانش آموزان ناشی از ماده شیمیایی تحریک‌آمیز بوده است

میراحمدی تاکید کرد: اما حدود کمتر از ۵ درصد دانش آموزانی که ابراز ناراحتی کردند، متاثر از ماده شیمیایی تحریک آمیزی بوده که عوارضی چون سوزش گلو یا ریزش اشک و سرگیجه و حالت تهوع را از خود نشان داده است. بیش از ۹۵ درصد کسانی که ابراز ناراحیت کردند، ناشی از استرس، اضطراب و نگرانی بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مسئولان وزارت آموزش و پروش نیز در گزارشی که اعلام کردند اینکه تمام مدارس امروز برقرار بوده است البته برخی از دانش آموزان به دلیل نگرانی، استرس و اضطراب دانش آموز یا اولیاء آنها در مدرسه حاضر نشدند اما آموزش در همه مدارس کشور برقرار بوده است و هیچ مشکل خاصی هم نداشتند. دستگاه های اطلاعاتی و فراجا نیز گزارشی از اقدامات خود ارایه کردند.

افرادی در ۵ استان دستگیر شدند

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با یادآورش جلسات مستمر وزیر کشور با وزرای مربوطه و دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی و قضایی، گفت: تمام دستگاه‌ها با جدیت پیگیر مساله هستند. در ۵ استان نیز افرادی دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد. امیدواریم نتایج تحقیقات روشن شود و این نتایج به سمع و نظر مردم هم برسید.

افراد دستگیر شده از کادر مدرسه نیستند

میراحمدی در توضیح افرادی که در ۵ استان دستگیر شدند، تصریح کرد: افراد دستگیر شده از کادر مدرسه نیستند و افرادی خارج از مدرسه هستند که موضوع در حال پیگیری است.

میراحمدی در پاسخ به سوالی درباره گشت‌های ویژه پلیس اطراف مدارس، گفت: فراجا بر مبنای مصوبه‌ای جلسه وزیر کشور، قرار شد مامورینی را برای مراقبت از محیط پیرامونی مدرسه به کار گیرد تا امنیت لازم و مطمئنی برقرار شود. ضمن اینکه بسیج هم اعلام آمادگی کرده تا به هر میزان که مدیران نیاز داشته باشند، از بین دانش آموزان و معلمین بسیجی و ظرفیت های بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان برای کنترل ورود و خروج به مدرسه و کمک به مدیران مدرسه کمک کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: تمام دستگاه با ظرفیت و انگیزه بالا مشغول انجام وظیفه خود هستند. امروز هم به شکل محسوسی اتفاقات در مدارس کاهش پیدا کرده است و میزان مراجعه دانش آموزان برای ابراز ناراحتی و بدحالی به شکل چشم گیری کاهش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1740160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =