انتقاد آیت الله خاتمی از «خبرگزاری‌ها» / حرفم درباره سخنان رئیس جمهور را «رندانه» ضبط و «قاچاقی»، منتقل و منتشر کرده‌اند

ایرنا نوشت: عضو فقهای شورای نگهبان در پی انتشار مطلبی از وی مبنی بر اینکه نظری به عنوان نظر رئیس‌جمهور درباره کیفیت بکارگیری کارگران شرکتی بیان شده بود، با انتشار متنی تاکید کرد: طبق قانون اساسی، طرح‌های مجلس باید با ذکر منابع مالی باشد .

آیت الله سید احمد خاتمی در این متن که شنبه شب انتشار یافته، تصریح کرد: از خبرگزاری‌ها انتظار می‌رود که حرفی را که کسی رندانه و بر خلاف اخلاق، ضبط و منتشر کرده است، نشر ندهند و اینکه حرف کسی را قاچاقی منتقل کنند، خلاف اصول اخلاقی است.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: بنده مصاحبه‌ای نکرده‌ام و در بیان سؤال شخصی که به صورت خصوصی مطلبی پرسید، پاسخ دادم و آنچه در مطلب خصوصی گفته‌ام، تأکید بر قانون‌مداری است که هم مجلس و هم شورای نگهبان باید بر اساس آن عمل کنند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: اصل ۷۵ قانون اساسی را مطالعه کنند که می‌گوید طرح‌های مجلس باید با ذکر منبع مالی باشد و این اصل قانونی است که هم مجلس و هم شورای نگهبان باید بر اساس آن عمل کنند. تردیدی ندارم که جناب رئیس‌جمهور به فکر همگان بویژه کارگران هستند.

وی تصریح کرد: قانون‌گذاری فرآیندی سه جانبه بین مجلس، شورای نگهبان و دولت است و تصمیمی جمعی است و ناظر به اشخاص و مقامات نخواهد بود.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1740275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =