۰ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۶:۱۲

مهر نوشت:

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، تبلیغات و مصرف داروهای جنسی را امری غیر ضروری خواند و گفت: استفاده نادرست از این قبیل داروها می تواند منجر به وقوع مرگهای ناگهانی شود.

دکتر ایرج خسرونیا با اشاره به تبلیغات زیادی که در ارتباط با داروهای جنسی دیده می شود، گفت: تبلیغات گمراه کننده داروهای جنسی که اغلب از طریق شبکه های ماهواره ای دیده می شود فقط به خاطر مسائل اقتصادی و مالی شرکتهای بزرگ دارویی در خارج از کشور است.

وی با تاکید بر غیر ضروری بودن استفاده از این قبیل داروها توسط جوانان، افزود: مصرف این داروها نه تنها مفید نیست بلکه باعث بروز مشکلات جسمی نیز می شود.

این متخصص بیماریهای داخلی از بروز سکته های قلبی و مغزی، تنگی نفس، نابینایی ناگهانی، بالا رفتن فشارخون و مرگهای ناگهانی به عنوان عوارض استفاده از داروهای جنسی نام برد و افزود: متاسفانه علت بروز مشکلات جنسی افراد جامعه ناشی از مسائل روحی و روانی و اقتصادی است.

خسرونیا با تاکید بر غیر ضروری بودن تبلیغات و مصرف داروهای جنسی در فضای کنونی جامعه ، تصریح کرد: استفاده از این قبیل داروها می بایست حتما تحت نظر پزشک باشد.

وی افزود: استفاده از داروهای جنسی به دلیل اینکه سازنده این قبیل داروها نامعلوم و نامشخص است، مشکل ساز بوده و می تواند سلامت افراد دچار اختلال کند. بنابراین قبل از استفاده از این داروها، باید علت مشکل توسط پزشک بررسی و سپس نسبت به تجویز دارو اقدام شود.

4747

کد خبر 174475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
  2 9
  از مشخصات زندگی غربی این است که بیشتر تولید کن تا بیشتر مصرف کنی وبیشتر لذت ببری
 • بدون نام IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۱
  9 0
  جنابی که نوشته ای "از مشخصات زندگی غربی این است که بیشتر تولید کن تا بیشتر مصرف کنی وبیشتر لذت ببری " ظاهرا توجه نکردهای که خبر در باره ایران خودمان است ، ایران ! لطفا بجای فرافکنی هر مشکلی به غرب در باره این نظر بدهید که چرا جوانان کشور ما که از بدو تولد به خیال ما تحت تعالیم اسلامی قرار گرفته اند اینهمه در پی افزایش قوای جنسی خود هستند .
 • بدون نام IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  11 0
  تو تبلیغات بعضی از این داروها حرف از مجوز سازمان جهانی بهداشت و سازمان قضاو داروی آمریکا زده میشه بنظرم چیزی که مشکل سازه اینه که وزارت بهداشت حماقت میکنه بجای مقابله نادرست با این محصولات باید به محصولات بی خطر مجوز بده تا نمونه های تقلبی این محصولات سلامت مردم رو به خطر نندازه بازار داروهای جنسی داره شبیه بازار مکمل های بدنسازی یه شکل مافیایی به خودش میگیره اونجا هم مشکل اصلی از عملکرد اشتباه وزارت بهداشت شروع شد
 • بدون نام IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۲
  20 0
  مشکل مملکت ما اینه که یه عده آدم سن و سال گذشته که دیگه هیچ گونه تمایل جنسی ندارند میان برای جوان پر شور ما تصمیم میگره که آره باید خویشنداری کرد باید فلان کار رو کرد به جای پاک کردن مسئله به فکرحل کردن مسئله باشید