دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس گفت: شاید انتخابات پیش رو علی رغم زمان کم باقیمانده فرصت خوبی برای آشتی با مردم باشد.

محمدرضا تابش نماینده اردکان در نطق امروز خود افزود: اگر جریان حاکم بر کشور در صدد رفع موانع و محدودیت‌های سیاسی برآید و با اصلاح رویّه‌ها اعتماد مردم را جلب کند و اطمینان دهد که انتخاباتی آزاد، عادلانه و رقابتی برگزار می‌شود که مردم قدرت انتخاب دارند،در این عرصه حضور خواهند یافت ولی اگر این احساس عمومی که امروز وجود دارد ،تقویت شود که شاکله مجلس از یک جناح خاص خواهد بود که بیشتر مدافع رویّة موجود حاکمیت هستند راه به جایی نخواهیم برد.

گزیده نطق وی به این شرح است:

 • قانون اساسی میثاق ملی ملت ماست؛ اما آیا حقوق ملت ایران دراین قانون از جمله ممنوعیت تفتیش عقاید و استراق سمع و هرگونه تجسس، آزادی قلم و بیان و مطبوعات و احزاب و جمعیت‌ها و تشکل‌های سیاسی و اجتماعی و تشکیل اجتماعات و راهپیمایی و ممنوعیت حبس و حصر و بازداشت و زندانی کردن افراد بدون طی مراحل قانونی؛ در این ایام تحقق یافته است؟ آیا قانون برپائی دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرائم سیاسی با حضور هیأت‌منصفه، اجرائی شده است؟
 • آیا رواست که بخشی از پاک‌ترین و مؤمن‌ترین نیروهای کشور که در عصر مبارزات ستم شاهی و جنگ و شهادت پیشتاز بوده‌اند، امروز در محدودیت و حبس باشند؟
 • آیا گسترش بداخلاقی، رواج کم سابقه دروغ و تهمت و افترا در جامعه و حذف و تهدید و منزوی ساختن رقبا، نشانه‌هایی از زوال معنویت و فرهنگ مدیریت در نظام اجرائی ما نیست؟و آیا منازعه پی در پی جریان‌های سیاسی و دست اندرکار مدیریت کشور، تهدید جدی برای وحدت و منافع ملی و حفظ استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشور به حساب نمی‌آید؟
 • چرا فاجعه اختلاس سه هزار میلیارد تومانی به عنوان نشانه بالینی یک بیماری مهلک مدیریتی به شمار نمی‌آید؟ چرا این گونه "معلول" به جای "علت" می‌نشیند و توجه نمی‌شود که وقتی بدنه کارشناسی و اجرائی کشور؛متخصصان دلسوز و کاردان را حذف سیاسی می‌کند و رسانه‌ها قدرت نقدشان را از دست می‌دهند و مجلس نمی‌تواند کارکرد واقعی خود را داشته باشد و نهادهای مدنی و احزاب سیاسی در تنگنا قرار می‌گیرند فساد اداری و اجرایی معمول و متعارف می‌شود.
 • آیا حاکمیت سلیقه به جای قانون؛ مصادره انقلاب مردمی توسط طیفی خاص و سوء استفاده از دین و ناکارآمد جلوه دادن آن که دین‌گریزی در جامعه و به ویژه در میان جوانان را موجب می‌گردد، متناسب با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و ایرانی و انقلابی ما است؟

احمد آوایی نماینده دزفول نیز در نطقش با شااره به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی اخیر گفت: بهتر است به این بهانه نگاهی به مفاسد اقتصادی بیاندازیم. اگر در موارد مشابه گذشته از قوه قضاییه حمایت همه جانبه​ای می​شد امروز در چنین وضعیتی نبودیم. مسئولان به جای متهم کردن یکدیگر فکری به حال این بیماری مزمن بکنند.

وی با تاکید بر اینکه معایب سفرهای استانی را باید در کنار محاسن آن سنجید، ادامه داد: تا کنون 90 سفر استانی انجام شده که اهدافی با منشا خیر داشته است اما با نگاه دقیق​تر در می​یابیم که این سفرها دست کم یکسال از عمر مفید دولت را به خود اختصاص داده است. آیا رسیدگی به امور مناطق محروم، راه کم هزینه تری نداشت؟ با وجود معاونت عریض و طویل برنامه ریزی و مدیریت چه نیازی به این سفرهای پرهزینه است؟

نماینده دزفول در انتقاد به نتایج سفرهای استانی دولت اضافه کرد: آیا راه اندازی مسابقه چانه زنی و زرنگ بازی در میان مسئولان استانی توجیه علمی دارد؟ مصوباتی که ظرف چند ساعت به تصویب می​رسند، چه پشتوانه کارشناسی​ای دارند؟

/2929

کد خبر 174489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مخابرات IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
  0 0
  « آیا راه اندازی مسابقه چانه زنی و زرنگ بازی در میان مسئولان استانی توجیه علمی دارد؟ مصوباتی که ظرف چند ساعت به تصویب می​رسند، چه پشتوانه کارشناسی​ای دارند؟». بنده يك آدم عامي هستم. اما از همان روز اول اين نكته را در اكثر كامنت‌هايي كه در باره‌ي اين مصوبات نوشته بودم بيان كردم.