عضو حزب موتلفه اسلامی با اعتقاد بر اینکه در حال حاضر کشور بیش از هرچیز نیازمند وحدت است، از طرفین مختلف درجریان اصولگرا خواست تا محبت​آمیز با هم سخن بگویند.

جواد آرین​منش نماینده مشهد در گفت​وگو با خبرآنلاین، یادآور شد: از آن زمانی که رهبر انقلاب به حوادث حین و پس از انتخابات عنوان «فتنه» گذاشتند و آشکار شد که دست​هایی در کار است تا انتخابات را دست مایه​ای برای ایجاد تفرقه در صفوف به هم فشرده مردم قرار دهند و افرادی در خارج از کشور با هدف براندازی و همکاری برخی از عوامل ضد انقلاب مبادرت به ایجاد چالش​های جدی در انتخابات ریاست جمهوری کردند؛ مفهوم «فتنه» در ادبیات سیاسی کشور معنا یافت.

به گفته وی، مواضع پیامبرگونه مقام معظم رهبری، منجر به آشکارا شدن دست​های پنهان در این انتخابات که درگیری​های خیابانی را ایجاد کردند شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اکثر جریانات اصولگر مواضع خودشان را در این ماجرا روشن کردند، ادامه داد: البته برخی پیش​گام​تر بودند و هوشیارتر و برخی با قدری تاخیر این حرکت را محکوم کردند و تبعیت پذیری خودشان را از مواضع رهبری با حضور در خیابان​ها و راهپیمایی​ها نشان دادند. مضاف بر اینکه آحاد ملت بعد از روشن شدن فتنه​گری​ها تبعیت خودشان را از رهبری نشان دادند و جریان فتنه و اقدامات سران آن را به شدت محکوم کردند. در مجموع می​توان گفت که تشکل​ها و شخصیت​های اصولگرا در این زمینه پیشگام بودند.

آرین منش با بیان اینکه امروز به سمت یک انتخابات مهم و سرنوشت​ساز حرکت می​کنیم، خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام و همدلی است تا مشارکت حداکثری به عنوان ضرورت برگزاری یک انتخابات شایسته و موفق را فراهم آورد. بنابراین شایسته است که احزاب و گروه​ها و جریانات سیاسی و شخصیت​های تاثیرگذار، جامعه را به سمت وحدت و انسجام هدایت کنند و از هر نوع سخن تفرقه افکنانه که باعث ایجاد شکاف در جامعه بویژه در میان اصولگرایان می​شود پرهیز کنند.

وی از این منظر متهم کردن برخی افراد به سکوت در قبال فتنه را که منجر به واکنش از سوی آنها می​شود را بر خلاف اصل وحدت خواند و گفت: موضع گیری​های اخیر برخی چهره​های اصولگرا نظیر اعضای جبهه پایداری و سایر احزاب که بوی تفرقه و انشقاق از آن استشمام می​شود، میدان انتخابات را برای ورود جریان نفاق، فتنه و انحراف مهیا خواهد کرد و پیروزی اصولگرایان را با چالش جدی مواجه می​کند.

عضو حزب موتلفه اسلامی در واکنش به تجارت سیاسی از قبل طرح مکرر فتنه در ادبیات برخی فعالین سیاسی، در پایان گفت: هم اتهام​زنی به سکوت در قبال فتنه و هم واکنش نشان دادن به آن، منجر به تفرقه میان طیف​های اصولگرا می​شود. توصیه می​کنم با کلماتی محبت​آمیز از سوی طرفین زمینه همگرایی را فراهم کنیم.

/2929

کد خبر 174543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
  0 0
  به جایی این خبرا با برو قالب سایت عوض کن با هر مرورگری که باز می کنم مشکل دار
 • بدون نام DE ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
  0 0
  موضوع جایگزینی پست نخست وزیری با ریاست جمهوری را به نظرسنجی مردم بگذارید....