نقشه راه کریستیانو رونالدو؛ از اروپا تا صحرای عربستان

انتقال کریستیانو رونالدو به عربستان یکی از عجیب ترین انتقالات تاریخ دنیای فوتبال بود.

ایمان گودرزی؛ در بحبوحه جام جهانی قطر و در شرایطی که کار رونالدو در منچستر یونایتد پس از مصاحبه جنجالی با پیرس مورگان به پایان رسید، خبر از پیوستن رونالدو به النصر عربستان رسیده است که بسیار عجیب به نظر می‌آمد. در شرایطی که ابرستاره پرتغالی سالیان اخیر دنیای فوتبال، از زمان ترک رئال مادرید با چالش‌های زیادی با تیم‌ها و مربیان مختلف مواجه شده، اما همواره کوشیده اوضاع خود را در حالت ایده‌آل نگهدارد و با گلزنی‌های متوالی نشان دهد که هنوز در اوج است. با این وجود رونالدو در نیم فصلی که در منچستریونایتد فصل جاری تحت هدایت اریک تن هاخ گذرانده، عملکرد بسیار ضعیفی داشته و حتی پیش از آغاز فصل زمزمه‌های جدایی او از من یو به گوش می‌رسید. در نهایت انتقال این بازیکن به قاره کهن رنگ حقیقت گرفت. با هم روند انتقال این بازیکن به النصر را بررسی می‌کنیم؛

همه چیز از اینجا شروع شد

او در آخرین ماه های حضورش در الدترافورد اتفاقات مختلفی را تجربه کرد و کنایه‌های زیادی را از سوی رسانه‌ها، مربیان و حتی هم‌تیمی‌های سابق خود شنید. مهمتر از همه اما رونالدو پس از کسب ۳۲ جام، از جمله ۵ توپ طلا، ۵ لیگ قهرمانان، هفت عنوان قهرمانی لیگ در چهار کشور مختلف و یک قهرمانی یورو با پرتغال، به اندازه کافی مورد احترام قرار نگرفته و احساس می‌کند لایق احترام بیشتری است. او در یک گفتگوی ۹۰ دقیقه‌ای با پیرس مورگان، مجری مشهور درباره اتفاقات ماه‌های اخیر که آن را «سخت‌ترین دوره زندگی‌اش» می‌داند، صحبت کرده است. رونالدو می‌گوید از رفتاری که منچستریونایتد با او انجام داده احساس «خیانت» می‌کند و از اینکه او را به یک «گاو پیشانی سفید» تبدیل کرده‌اند که به‌ خاطر اشتباهات باشگاه سرزنش می‌شود، آزرده‌خاطر است و اعتقاد دارد که اکنون او را مجبور به خروج از باشگاه کرده‌اند.

رونالدو از منچستر جدا شد!

کریستیانو رونالدو یک هفته بعد از مصاحبه جنجالی که داشت و در آن به تمامی ارکان باشگاه منچستریونایتد تاخته و اعضای مدیریتی و کادر فنی را به شدت مورد انتقاد قرار داده بود، از این باشگاه به صورت رسمی جدا شد و بدون تیم راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

مقصدهای احتمالی

فسخ قرارداد فوق‌ستاره پرتغالی باعث شد گمانه‌زنی‌های زیادی را در مورد آینده او افزایش داد. با شرایط به وجود آمده برای او خیلی سخت بود که باشگاه بزرگی در سطح اول اروپا به او پیشنهاد دهد ولی هنوز باشگاه‌هایی بودند که دوست داشتند فوق ستاره پرتغالی را در تیم خود داشته باشند.

شایعه عجیبی که تایید شد

در بین تیم هایی که گفته می‌شد مشتری رونالدو هستند نام یکی بیشتر به چشم می‌آمد، النصر عربستان! تیمی که گفته می‌شد با پیشنهاد تجومی خواهان بردن ستاره فوتبال اروپا به خاور میانه است. روزنامه اسپانیایی مارکا مصاحبه‌ای را با یاسر المسحل، رییس فدراسیون فوتبال عربستان، ترتیب داد و در این گفت و گو در مورد شایعه حضور او در عربستان پرسیده شد که المسحل در جواب گفت:« شما از خبرها مطلع هستید (می‌خندد). من کاملا صادق هستم، به عنوان رییس فدراسیون نمی‌توانم نقشی بین یک بازیکن و یک باشگاه عربستانی بازی کنم. اما بله، ما دوست داریم این بازیکن را در لیگ کشورمان داشته باشیم. ما از حضور بازیکنان بزرگ بیشتر در این لیگ استقبال می‌کنیم. بنابراین باید بگویم بله، به دنبال جذب رونالدو هستیم

رونالدو کیست؟ نمی‌شناسم!

مصلی المعمر، رئیس باشگاه النصر در پاسخ به پرسش یک خبرنگار سعودی درباره روند انتقال رونالدو به این تیم در اظهار نظری عجیب که البته چاشنی طنز هم داشت، گفت: رونالدو؟ رونالدو کیست؟

هشدار پرتغال به رونالدو: به النصر نرو!

بسیاری از رسانه‌های اسپانیایی و انگلیسی از احتمال توافق قریب الوقوع این ستاره پرتغالی با باشگاه النصر عربستان با دستمزد باورنکردنی سالانه ۲۰۰ میلیون یورو خبر داده بودند و ترک مادرید و پرواز به سمت امارات این شایعه را بیش از پیش جدی کرده است. فدراسیون فوتبال پرتغال و همچنین هواداران این تیم به هیچ وجه حاضر به پذیرش این موضوع نخواهند بود و پیوستن این بازیکن به النصر و همکاری با کمپین تبلیغاتی عربستان ممکن است به معضلی جدی برای او در کشورش تبدیل شود.

رونالدو به زودی بازیکن النصر می‌شود!

روزنامه اسپانیایی «مارکا» خبر داد کریستیانو رونالدو تا قبل از آغاز سال جدید میلادی، قرارداد ۲۰۰ میلیون یورویی خود با تیم النصر عربستان را امضا می‌کند. رونالدو که هم‌اکنون در دبی حضور دارد، چندی پیش مورد توجه تیم سعودی قرار گفته بود اما تاکید داشت تمرکزش را بر روی تیم ملی پرتغال در جام جهانی معطوف کند. پیشتر اعلام شده بود که النصر پیشنهادی ۲۰۰ میلیون یورویی برای هر سال تا سال ۲۰۲۵ به رونالدو پیشنهاد داده است.

حضور CR۷ در آسیا جدی شد

پس از شکست و حذف پرتغال مقابل مراکش، دوباره صحبت از پیشنهاد النصر به رونالدو مطرح شده و به نظر می رسد ماجرا جدی شده است و قرار است مدیران این تیم سعودی با مدیربرنامه و شخص رونالدو مذاکراتی انجام دهند. با جدی شدن مذاکرات طرفین، فروشگاه‌های تیم النصر در عربستان، پیراهن شماره ۷ این تیم را با اسم رونالدو برای فروش قرار دادند.

تکذیب انتقال جنجالی رونالدو به فوتبال آسیا

نشریه «مارکا» اسپانیا بار دیگر دست به کار شده و شایعه انتقال رونالدو به النصر عربستان را به راه انداخته است. نشریه مادریدی ماه گذشته از توافق رونالدو با النصر عربستان خبر داد که از سوی ابرستاره پرتغالی این موضوع تکذیب شد. ولید الفراج مشهورترین خبرنگار ورزشی عربستان این شایعات را از دل این کشور تکذیب کرد و گفت: بنا به منابع من، اولویت کریستیانو رونالدو اکنون حضور در یک تیم اروپایی است. این بازیکن تصمیمی برای دوری از فوتبال اروپا ندارد.

تصویر جنجالی از رونالدو؛ Cr۷ در آستانه قرارداد با النصر؟!

از بعد از پایان جام جهانی حواشی زیادی برای تیم آینده رونالدو ایجاد شد. النصر عربستان که با پیشنهادی نجومی انتظار این فوق ستاره را می کشید هنوز به نتیجه قطعی و پاسخ دقیق از این ازیکن نرسیده است. اما برخی رسانه ها مدعی شده اند رونالدو برای بستن قرارداد با النصر وارد ریاض شده است.

پیشنهاد النصر تا ۲۰۲۵ روی میز رونالدو است!

فابریزیو رومانو در واکنش به این انتقال مهم در توئیتی نوشت: «باشگاه النصر به اطلاع رونالدو رسانده که نیتشان پافشاری و رو به جلو بردن قرارداد در روزهای آینده است. این پیشنهاد تا ژوئن ۲۰۲۵ پابرجا می ماند، بدون برنامه ای برای تسلیم شدن. کریستیانو در روزهای آینده برای اینده خوود تصمیم خواهد گرفت، پس از صبر کردن برای باشگاه های اروپایی.»

توافق نهایی انجام شد

رونالدو وارد ریاض شد تا مشخص شود که پیوستنش به این باشگاه کاملا جدی است و حالا مارکا خبر داده که او با مدیران النصر به توافق رسیده و خبر امضای قرارداد دو ساله و نیمه او با این باشگاه عربستانی در چند ساعت آینده منتشر خواهد شد. گفته می‌شود قرارداد او با النصر تا سال ۲۰۳۰ است و قرار است دو سال و نیم به عنوان بازیکن و پس از آن به عنوان سفیر این باشگاه فعالیت داشته باشد تا به آنها برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ در کنار مصر و یونان کمک کند.

کریستیانو رونالدو به النصر پیوست

با اعلام رسمی باشگاهرالنصر عربستان کریستیانو رونالدو به این تیم پیوست. مهاجم پرتغالی قرار است با شماره هفت برای النصر به میدان برود. قرارداد رونالدو و النصر تا سال ۲۰۲۵ اعتبار دارد و گفته می‌شود دستمزد او برای حضور در فوتبال عربستان سالیانه ۲۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

سنگین ترین قرارداد تاریخ فوتبال

کریستیانو رونالدو با امضای سنگین‌ترین قرارداد تاریخ فوتبال به النصر عربستان پیوست. درآمد فوتبالی CR۷ سالیانه ۷۵ میلیون یورو است که در صورت برآورده شدن همه تعهدات تجاری دیگر، به ۲۰۰ میلیون یورو می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1747060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =