24 آنلاین با انتشار گوشه​هایی از مصاحبه مرتضی نبوی با هفته نامه"شما" ارگان حزب موتلفه نوشت:

*باید توجه داشته باشیم که اختلافات بین اضلاع اصول‌گرایی تبدیل به تهدیدی علیه کل جریان اصول‌گرایی نشود که دودش به چشم نظام و مردم برود. متأسفانه مشاهده می‌کنیم نقد درون‌گروهی اصول‌گرایان دارد تبدیل به تخریب کل شخصیت‌های اصول‌گرایی می‌شود، یعنی کسی یا جریانی یا جبهه‌ای به هر دلیلی توقعاتی دارد که برآورده نمی‌شود و تحت عنوان بیان نقطه ضعف‌ها و انتقادها، عده‌ای از شخصیت‌های موجه نظام را زیر سئوال می‌برند

*اضلاع مختلف اصول‌گرایی نباید چهره‌های همدیگر را تخریب کنند، زیرا این چهره‌ها می‌توانند برای مردم اطمینان‌ساز باشند، شناخته‌شده هستند و سوابق خوبی دارند. وقتی این قضیه گسترش پیدا می‌کند و کار به اینجا می‌رسد که تدبیر و مدیریتی بر این نقدها نیست و حتی کسانی را که سوابق خوبی در فتنه دارند و مواضع بسیار صریح و دقیقی داشتند، تخریب می‌کنیم، در این حالت دیگر در بین چهره‌های اصول‌گرایی در رقابت‌ها هیچ ‌کس را سالم باقی نمی‌گذارند و کار رقیب را هم بسیار آسان می‌کنند و رقیب می‌نشیند و تماشا می‌کند که اینها دارند با هم می‌جنگند و چهره‌های شاخص کل جریان اصول‌گرایی در اضلاع مختلف را تخریب می‌کنند.

* مردم با این کاری که انجام شده، به چه کسی اعتماد کنند؟ کدام چهره از یک لیست مشترک قابل دفاع است؟ بعد هم می‌دانید که برای تخریب کردن چندان دلایل محکمه‌پسند و سند لازم نیست. کافی است سایتی مطلبی را بزند و یک کسی را خراب کند. تا بیایید اثبات کنید که اینها دروغ بوده، کار از کار گذشته است.

* فرض کنید عده‌ای در روزهای اول بعد از فتنه ساکت ماندند و آن‌طور که باید و شاید موضع شفاف نداشتند، ولی با گذشت یکی دو هفته، یکی دو ماه، وقتی مسئله برایشان روشن شد به صحنه آمدند و مواضع کاملاً روشنی داشتند و مورد تأیید نظام هم قرار گرفتند، ولی یک عده ول نمی‌کنند و می‌گویند چون شما در همان روز اول موضع‌گیری نکردید، پس جزو خواص مردود هستید. خواص مردود عده مشخصی هستند که در بیان و تبیین رهبری روشن است. وقتی به این شکل، این تعبیر را به کل چهره‌های اصول‌گرا تعمیم می‌دهیم، دیگر کسی باقی نمی‌ماند و برای مردم اعتمادی نسبت به جریان اصول‌گرایی باقی نمی‌گذاریم، درحالی که آن شخصیت این همه خدمت کرده، در بحران‌ها به صحنه آمده، جلوی انحراف نظام را گرفته و مردم به همین دلیل به او اعتماد و از او حمایت کردند.

خلاصه این خطری است که در این زمینه با آن روبرو هستیم، یعنی همه علیه همه، همه اضلاع اصول‌گرایی علیه همه اضلاع اصول‌گرایی.

/2929

کد خبر 175009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =