قرآن و عترت دارایی اصلی ماست

حجت الاسلام والمسلمین معصومی،قرآن و عترت را دارایی اصلی دانست و گفت: قرآن همراه با ولایت ابرقدرت تولید می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، همزمان با ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن در ستاد فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و رده های تابعه با حضور فرماندهان، مسئولین و پاسداران و بسیجیان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین معصومی از اساتید حوزه و دانشگاه در محفل انس با قرآن در حسینیه آیت الله بهاءالدینی ستاد فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با اشاره به اهمیت شبهای قدر، انواع نزول قرآن را تبیین کرد.

وی گفت: قرآن به دو صورت دفعی و تدریجی بر قلب نازنین پیامبر اسلام نازل شده، که نزول دفعی آن در شب بافضیلت قدر اتفاق افتاده است.
استاد حوزه و دانشگاه، یادآوری کرد: نزول قرآن به معنای نزول مکانی و از بالا به پایین نیست، زیرا ملک از جنس ماده نمی باشد و از بالا به پایین آمدن از خصوصیات ماده است.

حجت الاسلام والمسلمین معصومی با اشاره به انواع؛ نزول شأنی، نزول رتبه ای، نزول مکانی، نزول از جایگاه هستی، اظهار کرد: خداوند متعال قرآن را نازل کرد تا برای بشر قابل فهم و درک باشد و تنها پیامبر اکرم توانست حقیقت قرآن را درک کند.

وی گفت: فصاحت و بلاغت تنها اعجاز قرآن نیست؛ که هم فصیح است و هم بلیغ؛ بلکه تفسیرهای بسیار زیاد این کتاب آسمانی معجزه است که هر قشری با توجه به نیاز خود می تواند از آن بهره مند شود.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: نظامیان، سیاسیون، پزشکان، فقها و ... همه اقشار از قرآن بهره می برند و نظیر چنین کلامی را در عالم نمی توان یافت که اعجاز قرآن همین است.

وی با اشاره به انواع تفسیرها و نیاز به جلسات متعدد برای تبیین مفهوم حتی یک آیه از قرآن کریم، تصریح کرد: هیچ ظاهری از قرآن با باطن آن متناقض نیست و باید بدانیم دینی که قرآن آن با ولایت همراه است می تواند ابرقدرت تولید کند و دارایی های ما خیلی بیشتر از پهپاد و موشک و انرژی هسته ای و ... است؛ زیرا قرآن و عترت دارایی اصلی ما می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین معصومی، گفت: حضرت علی علیه السلام و قرآن با هم هستند و همانگونه که ایشان فرمودند؛ قرآن ناطق ایشان هستند و از قرآن بی کلام یعنی قرآن بدون عترت کاری برنمی آید؛ زیرا به مصداق روایت شریف ثقلین، قرآن و عترت همراه هم برای هدایت بشر آمده اند.

گفتنی است؛ تلاوت آیاتی از کلام الله مجید با حضور قاریان ممتاز استانی و کشور و مداحی از برنامه های این محفل نورانی بود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1754845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =