ویژگی‌های زیردریایی بدون سرنشین جدید سپاه + عکس

عصر ایران نوشت: زیردریایی جدید نیروی دریایی سپاه با توجه به طول آن که حدودا ۵ متر است، در طبقه زیردریایی های بدون سرنشین بزرگ یا LUUV قرار میگیرد.

  • در تصاویر بخش سونار فعال و غیرفعال زیردریایی(قرمز) مشهود است، همچنین آنتن مخابراتی جمع شونده زیردریایی(آبی) نیز دیده می شود، زمانی که زیردریایی به روی آب می آید این آنتن را باز میکند تا ارتباط و فرامین جدید را از ساحل یا ناو مادر دریافت کند.

  • در بخش پروانه، LUUV سپاه دارای پامپ جت است(سفید)، معمولا شناور ها زمانی که به سرعت های بالا می رسند با گردش تند تر پروانه همراه هستند، این گردش سریع تر باعث شده فشار دینامیکی سیال در اطراف پروانه دچار تغییر شود و به اصطلاح کاویتاسیون یا حفره‌زایی رخ دهد که درنهایت باعث افزایش صدا و اثر آکوستیک آن شناور می شود تا در معرض شناسایی سریع تر توسط سونار غیرفعال دشمن باشد، در نتیجه با افزوده شدن پامپ جت و ایجاد داکت دور پروانه، تا حدی زیادی اثر حفره‌زایی در سرعت های بالا کم می شود و این موضوع برای آب های کم عمق مانند خلیج فارس نیز بسیار مهم است. کاور دور پروانه زیرسطحی جدید نیروی دریایی سپاه برای کاهش صدا بخوبی دیده می‌شود.ویژگی‌های زیردریایی بدون سرنشین جدید سپاه + عکس


بیشتر بخوانید:


۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1765604

برچسب‌ها