تمجید فرمانده نیروی دریایی روسیه از عملکرد در حد «یک کشور ابرقدرت» ناوگروه ۸۶ ایران

فارس نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران گفت: دشمن تلاش می‌کند تا مثلث ایران چین و روسیه را درگیر کند که ما نتوانیم همکاری های لازم را داشته باشیم،

  • دریاسالار «نیکولای یومنوف» فرمانده نیروی دریایی روسیه در حاشیه دیدار امروز خود با دریادار شهرام ایرانی ضمن اشاره به مأموریت ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش و سفر این یگان به مأموریت دور کره زمین، گفت: قطعاً ناوگروه یک کشور ابرقدرت می‌تواند دور کره زمین را طی کند.

  • وی افزود: بسیار برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که چنین ناوگروهی دارد و می‌تواند به دور کره زمین سفر کند، خوشحالم.

  • فرمانده نیروی دریایی روسیه تصریح کرد: انجام موفقیت‌آمیز مأموریت ناوگروه ۸۶ به دور کره زمین نشان از آمادگی‌های فنی، تجهیزات، آموزش و تجربه بالای کارکنان آن دارد.

تمجید فرمانده نیروی دریایی روسیه از عملکرد در حد «یک کشور ابرقدرت» ناوگروه ۸۶ ایران

  • دریادار ایرانی نیز در این دیدار، ضمن خیرمقدم، از همکاری‌های نیروی دریایی روسیه در اجرای مسابقات ارتش های جهان و اجرای رزمایش مشترک ایران چین و روسیه قدردانی کرد.

  • وی ادامه داد: حضور ناوگان نیروی دریایی روسیه در ۳ رزمایش مشترک ایران چین و روسیه بسیار ارزشمند بود، به‌ویژه حضور در رزمایش اخیر حاوی پیام مهمی برای دشمن مشترک‌مان بود.

  • فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا مثلث ایران چین و روسیه را درگیر کند که ما نتوانیم همکاری های لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: به رغم این تلاش‌ها با لطف خدا، همکاری‌ها و اقدامات خوبی داشته و داریم و لازم است این ارتباط و همکاری ها بیش از پیش تقویت شود.

  • دریادار ایرانی در ادامه با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته مشترک بر تعامل بیشتر در بخش های مختلف به‌ویژه در حوزه آموزشی، فنی و... تاکید کرد.

  • در ادامه این دیدار، دریاسالار نیکولای یومنوف نیز با تاکید بر اهمیت ارتباط نیروی دریایی دو کشور و همکاری‌های خوب این دو نیرو، تاکید کرد: ما نباید در این نقطه متوقف شویم بلکه باید روز به روز روابط‌ِمان ارتقا دهیم.

  • دریاسالار یومنوف با استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی دریادار ایرانی گفت: ما آمادگی داریم هر چه زودتر در این موارد به توافق دوجانبه دست یافته و آن ها را عملیاتی کنیم. ما مطمئن هستیم در مسیر درست حرکت می کنیم.

  • فرمانده نیروی دریایی روسیه، از امیر دریادار ایرانی دعوت کرد تا در رژه سالروز تاسیس نیروی دریایی ارتش روسیه در سن‌پترزبورگ حضور یافته و از یگان‌های نیروی دریایی این کشور بازدید کند.

تمجید فرمانده نیروی دریایی روسیه از عملکرد در حد «یک کشور ابرقدرت» ناوگروه ۸۶ ایران

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1766513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =