تاج فقط از رابطه‌ها استفاده می‌کند، آن هم به نفع خودش!

شهاب‌الدین عزیزی خادم گفت: چگونه امکان دارد وقتی دادگاه حکمی را به طرفین اعلام نکرده، ایشان از حکم باخبر است؟ اگر صحت داشته باشد که واقعا یک فاجعه است. الآن جریانی که کودتا کرده خودش نگران پرونده است!

سپهر ستاری: بهمن ماه سال ۱۴۰۰ بود که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم به عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست این فدراسیون گرفت. رئیس سابق فدراسیون فوتبال معتقد است عزل او از غیرقانونی بوده و به همین خاطر تصمیم به شکایت از ۷ عضو هیات رئیسه گرفته بود.

در شرایطی که روز ۲۵ اردیبهشت دادگاه مربوط به شکایت عزیزی خادم برگزار شده بود، مهدی تاج امروز در گفتگویی اعلام کرد شکایت رئیس سابق فدراسیون فوتبال رد شده و دادگاه دیگر به این پرونده رسیدگی نخواهد کرد.

شهاب‌الدین عزیزی خادم در گفتگوی اختصاصی با خبرآنلاین در خصوص ادعای تاج توضیح داد. او در ابتدا گفت: چگونه امکان دارد وقتی دادگاه حکمی را به طرفین اعلام نکرده، ایشان از حکم باخبر است؟ اگر صحت داشته باشد که واقعا یک فاجعه است. بنده چنین روایتی را قبول ندارم و صحت و سقم آن را زمان مشخص می‌کند. یادم است به خاطر موضوعاتی قرار شد آقای کامرانی‌فر هم جلسه‌ای با قاضی داشته باشند. این شکایت اصلا فوتبالی نیست و به رعایت مفاد اساسنامه ربط دارد. براساس مقررات اداری ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری بوده که دادگاه آن را پذیرفته و در صلاحیت خودش دیده است. دادگاه این را به جریان انداخته و طرفین هم دعوت شده‌اند. فدراسیون فوتبال اساسنامه‌ای دارد و ما بر اساس آن شکایت کرده‌ایم. من هم در فوتبال فعالیتی ندارم و به همین دلیل شکایت کردم. یک سال و نیم قبل همان موقع از اعضای هیات رئیسه به کمیه اخلاق شکایت کردم که رسیدگی نشد. موضوعی که مشخص هم بود و سوءگیری آن‌ها برای مردم هم مشخص شد. مسئله بعد هم انتخاب وکلاست که هر دو طرف وکیل داشتیم و در دادگاه چنین مسائلی مطرح نشد.

عزیزی خادم در ادامه افزود: بحث بعدی تهدید آقای تاج است که خودش غیرقانونی روی صندلی نشسته و براساس پروژه‌ای که تعریف کردند و غیرقانونی بنده را با بهترین عملکرد تاریخ فوتبال و برخلاف اساسنامه عزل کردند. جالب اینجاست روابط غیرفوتبالی که ایشان با آن‌ها به AFC تهدید می‌کند برای آینده فوتبال خطرناک است. مگر من عضو فوتبال هستم که ایشان تهدید می‌کند؟ روابط غیرفوتبالی ایشان با ارکانی که اسمشان را می‌آورد برای آینده فوتبال خطرناک است و از این روابط فقط وقتی استفاده می‌کند که جایگاه خودش در خطر است. فقط در جای شخصی استفاده می‌کند. تا به حال ایشان کجا قدمی برای فوتبال برداشته؟

تاج فقط از رابطه‌ها استفاده می‌کند، آن هم به نفع خودش!

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره بردن شکایت به دادگاه خارج از فوتبال می‌گوید: اینجا یک مسیر قانونی دارد که در کشور مشخص است. من تا لحظه آخر به دنبال گرفتن حقم است. کسانی باید بترسند که احکام قضایی‌شان آمده و منتظرشان است. آن‌ها باید بترسند که پرونده قضایی دارند و به دنبال لابی برای لغزش‌هایشان هستند. زمان همه چیز را مشخص می‌کند. الآن جای ما برعکس شده و کسی که براساس یک پروژ غیرقانونی، غیرمنطقی، غیرمشروع و غیراخلاقی وارد فدراسیون شده و حالا من باید سکوت کنم و اجازه شکایت به مراجع قضایی هم نداشته باشم! این کجای قانون است؟ من به کجا باید شکایت کنم؟ تو که کمیته اخلاقت یک سال و نیم است با فشاری که آوردی و همان افرادی که تو را آوردنت جوابم را نمی‌دهد. من به کجا باید شکایت کنم؟ کمیته اخلاق یک سال و نیم به شکایت من رسیدگی نمی‌کند و غیراخلاقی رای می‌دهد.

او در ادامه گفت: آن هم فدراسیونی که بهترین نتایج تاریخ را گرفته و ارثیه غلط همین آقایان بود که به دست ما رسید. چه اتفاقی می‌افتد که پروژه تعریف می‌کنند و ناراحت هم می‌شوند. الآن خود قاضی صلاحیت را پذیرفته که وارد رسیدگی شده است. الان برای ۸ مرداد استعلام داده است. این یعنی روند قانونی وجود دارد. قانون هم می‌گوید وقتی رای ابلاغ نشده، افشای آن جرم است. ایشان اطلاعاتی که ابلاغ نشده را از کجا آورده است؟ اگر اینطوری باشد فاجعه است. یک نفر گفته بود ایشان بعد من رفته دادگاه صحبت کرده که من باور نکردم. صحبت‌های ایشان وقتی حکمی ابلاغ نشده که لطمه به قوه قضاییه است. چگونه وقتی استعلام ۸ مرداد را داده‌اند، چگونه ایشان خبر دارد؟ این خودش جرم است. این‌ها یاد گرفته‌اند چنین فضایی را ایجاد کنند. نمی‌شود هر بار با تهدید حقوق مردم را ضایع کنید. بعد هم من از اعضای هیات رئیسه شکایت کرده‌ام و ایشان از هسته آن پروژه بیرون آمده است.

عزیزی خادم درباره پرونده شستا گفت: پرونده شستا زمان من نبوده و قبل از من حکمش صادر شده بود. من وقتی رسیدم تعطیلات عید بود و در زمان سرپرستی اتفاق افتاد. اتفاقا فاجعه را خود ایشان درست کرده و خودش باید درست کند. من خودم سه وکیل گرفتم و حکم ویلموتس را کاهش دادم. باید از آقای دکتر رفیعی و وثوق احمدی هم تشکر کنم. ما وکیل اسپانیایی گرفتیم و کلی هزینه کردیم. ایشان آن موقع کجا بود؟ خیلی جاها به دلیلی مشکل انتقال پول دستمزدش را نقد دادیم. ادعا زیاد است ولی همه چیز مشخص بوده. قضیه ساختمان فدراسیون هم دستاورد ایشان است. ما حدود ۲۰-۲۵ میلیارد هم زمان آقای سلطانی‌فر از پول توسعه فوتبال مجبور شدیم خرج کنیم. کار ما جمع کردن خرابی‌ها بود. مثل نتایجی که گرفتیم و افتخارآفرینی هم کردیم. سند شستا را هم قبل از من زده بودند و باید به حافظه‌شان رجوع کنند. هر ایرانی جای من بود چیکار می‌کرد؟ من قبلش هم شکایت نکردم که فیفا قبل از جام جهانی تعلیق نکند. چون منافع ملی و تیم ملی برای من مهم بود و من از همه این‌ها وطن‌پرست‌تر هستم. الآن هم تا آخر دنبال حقم هستم و کوتاه نمی‌آیم. کسانی باید بترسند که با آوردن ویمولتس فجایعی به بار آوردند که فوتبال ملی هنوز درگیر است و به فوتبال خسارت زدند و بقیه باید تاوانش را بدهند. در پایان هم از قوه قضاییه می‌خواهم از حقوق مردم در این پرونده دفاع شود.

تاج فقط از رابطه‌ها استفاده می‌کند، آن هم به نفع خودش!

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1767811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
    6 0
    حق کاملا به خادم است