راه‌اندازی مرکز پابند الکترونیک در دادسرای قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از راه‌اندازی مرکز پابند الکترونیک در دادسرای مرکز استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در تشریح این خبر گفت: کاهش ورودی پرونده و کاهش جمعیت کیفری از سیاست‌های کلان و اولویت‌های قوه قضاییه است و ریاست قوه نیز نسبت به تحقق این دو امر مهم تاکید بسیار دارند و در همین خصوص دادستانی مرکز استان در این حوزه طرح‌ها و برنامه‌های متعددی از جمله ایجاد مراکز مصالحه در کلانتری‌ها، راه‌اندازی واحد اعتذار و... را تدوین و اجرایی کرده است که بحمدالله در سال گذشته توفیقات قابل قبولی حاصل شد.

او افزود: با توجه به اجرای برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در طی سال گذشته شاهد افزایش ۲۲۳درصدی مصالحه در کلانتری‌ها، اصلاح ذات‌البین در بیش از ۴هزار پرونده در شعب تحقیق دادسرا، کاهش ۱۶درصدی ورودی پرونده به شعب تحقیق، کاهش ۲۶درصدی ورودی به زندان، آزادی بیش از ۳هزار زندانی با استفاده از نهادهای ارفاقی، افزایش ۱۶۰درصدی صدور قرارهای تعلیق و کاهش ۱۵درصدی ورودی محکومیت‌های کیفری بودیم.

رجبی گفت: برخی متهمان حتی در جرائم خرد به‌خصوص در وقت کشیک پس از مراجعه به شعب دادسرا و صدور قرار تامین کیفری به دلیل عجز از تودیع قرار صادره به ناچار به زندان معرفی شده و همین امر موجب افزایش جمعیت کیفری زندان می‌شود و به همین خاطر با ابتکار دادسرای مرکز استان، مرکز پابند الکترونیک در دادستانی راه‌اندازی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: با ایجاد این مرکز و در برخی جرائم در صورت اثبات عجز از تودیع قرار صادره از سوی متهمین، پابند الکترونیک با تردد در محدوده مشخص در اختیار متهم قرار گرفته تا مراحل بعدی رسیدگی طی شود و قطعاً این امر از ورود به زندان و اثرات سوء حبس پیشگیری می‌کند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1768971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =