رونمایی از شبیه ساز احیای قلبی ریوی مبتنی بر هوش مصنوعی برای اولین بار در برق تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: برای اولین بار در صنعت برق کشور محصول دانش بنیان شبیه ساز احیای قلبی ریوی با استفاده از تکنولوژی های متاورس و هوش مصنوعی در تبریز رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، عباس حسامی اظهار کرد: در حاشیه هفتمین کنفرانس GIS و هوشمند سازی در صنعت آب و برق محصول دانش بنیان شبیه ساز احیای قلبی ریوی با استفاده از تکنولوژی های متاورس و هوش مصنوعی برای اولین بار در برق تبریز رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این شبیه ساز توسط همکار شرکت توزیع نیروی برق تبریز طراحی شده، گفت: این شبیه ساز برای اولین بار در ۱۹۷ کشور دنیا ثبت اختراع شده و برای اولین بار در صنعت برق در شرکت توزیع برق تبریز اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ادامه داد: مهمترین آسیب وارده به یک نفر برق گرفته ایست قلبی هست. متاسفانه به دلیل آموزش های سنتی، همکاران مهارت لازم برای اجرا و کنترل استرس های محیطی را ندارند.

وی با بیان اینکه شبیه ساز احیای قلبی ریوی در ۷ محیط مختلف،۳۲ سناریو و بر روی ۶ نوع بیمار پیاده سازی شده است اضافه کرد: این محصول دانش بنیان در سه محیط آموزش، تمرین و آزمون فرآیند احیا به صورت هوشمند آموزش داده می شود.

حسامی خاطرنشان کرد: با اجرای این شبیه ساز، ضمن کاهش تلفات انسانی، افزایش بهره وری و بازده آموزشی و هوشمند سازی قدم مهمی در راستای کاهش هزینه های آموزش پرسنلی در سطوح شرکت های تابعه وزارت نیرو برداشته خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1770734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =