۳۳ نفر
۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
زلزله بزرگ در شرق و غرب ایران، وضعیت زلزله ایران و تهران؟

بارها و سالها نگارنده و همکاران معزز در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی درباره زلزله بزرگ کشور (شهر تهران) و عواقب غیر قابل تصور آن هشدار داده‌ایم. یعنی بخش علمی کشور بخوبی کار خود را انجام داده است ! 

اما بخش اجرایی اقدامات لازم برای رویارویی با این پدیده وحشتناک در تهران و دیگر شهر های ایران فقط در حد سخن و یا چادر و پتو بخرید برای زمان زلزله که بی پناه نباشید (فرمایش ریس سازمان مدیریت بحران شهر تهران !!!) باقی مانده است.

«زمین‌لرزه شدید مناطقی از پاکستان را لرزاند»
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۳ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) صبح امروز یکشنبه و دقایقی پیش مناطق وسیعی از پاکستان، ازجمله شهر اسلام‌آباد پایتخت این کشور را لرزاند./ ایرنا

زلزله بزرگ در شرق و غرب ایران، وضعیت زلزله ایران و تهران؟

چند ماه پیش زلزله هولناک ترکیه در غرب کشور و امروز زلزله بزرگ ۶.۳ پاکستان در شرق ایران و گرفتاری پهنه ایران در بین این پهنه ها و فشار پهنه تکتونیکی عربستان، تعادل صفحات را بهم زده و امکان زلزله بزرگی در ایران را تداعی می کند. دلایل فنی و علمی بارها در مقالات قبلی ارائه شده است و می شود در آدرس زیر، مجموعه‌ای از آنها را دید:
‏https://www.khabaronline.ir/news/1745753

اما در میان مشکلات و هیاهوی مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مسائل مالی، قیمت خودرو ! و قیمت ساعت فلان کس !! و ... در کشور ! اصلی ترین تهدید ایران و ایرانی فراموش نشود. هر لحظه که دیر هم شده است ممکن است تکانها شروع شوند !


* بنیانگذار آسیب پذیری، مقاوم سازی و مدیریت بحران کشور

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1770920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =