گلوبال پاور: نیروی مسلح ایران از «قدرت‌های برتر نظامی جهان» است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:یک پایگاه اطلاع رسانی نظامی در ارزیابی خود ایران را در زمینه‌هایی همچون قدرت ناوگان تانک، پرتاب کننده موشک و راکت و مجموع نیروی نظامی فعال در فهرست ۱۰ کشور برتر جهان قرار داده است.

  • پایگاه اطلاع رسانی گلوبال فایر پاور در آخرین دسته بندی خود از قدرت‌های برتر نظامی در جهان، ایران را در رده نیروهای مسلح قوی دسته بندی کرده است.

  • به گزارش یاهو نیوز، این پایگاه اطلاع رسانی این ارزیابی را بین ۱۴۴ کشور و رژیم صهیونیستی انجام داده است. معیارهای این گزارش میزان تجهیزات نظامی، وضعیت مالی و اقتصادی، جعرافیا و منابع موجود است.

  • گلوبال پاور در این ارزیابی خود ایران را در زمینه‌هایی همچون قدرت ناوگان تانک، پرتاب کننده موشک و راکت و مجموع نیروی نظامی فعال در فهرست ۱۰ کشور برتر جهان قرار داده است.

  • در این ارزیابی آمده است که تا ژانویه ۲۰۲۳، ایران بیش از ۴۰۰۰ تانک و بیش از ۱۰۰۰ پرتابگر راکت و موشک داشته است. پرسنل نظامی فعال این کشور با ۵۷۵۰۰۰ نفر، هفتمین نیروی نظامی بزرگ در جهان است.

  • این وبگاه تخصصی امتیاز ۲۷۱۲ را به نیروهای مسلح ایران داده است. آمریکا، چین و روسیه بالاترین رتبه را در این رده بندی دارند. ارتش هند نیز در جایگاه چهارم این رده بندی قرار گرفته است. ارتش عربستان در این رده بندی در جایگاه بیست و دوم و نظامیان رژیم صهیونیستی در جایگاه هجدهم، یک پله پایین‌تر از ایران قرار دارند.

  • این گزارش در حالی منتشر شده که در روزهای گذشته یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از قدرت نیروی دریایی ایران به شدت اظهار نگرانی کرده و گفته بود ایران در زمینه می‌تواند به تهدیدی جدی در منطقه برای موجودیت رژیم صهیونیستی و متحدانش تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =