واکنش نماینده مجلس به «هجمه‌ها» علیه بهارستان/  لایحه حجاب را دولت به قوه مقننه فرستاده، چرا از نمایندگان انتقاد می‌کنید؟

ایلنا نوشت: احسان ارکانی از هجمه‌ها علیه مجلس درخصوص لایحه حجاب و عفاف انتقاد کرد و گفت: اطلاع ندارند. اساسا لوایح را مجلس تنظیم نمی‌کند و این دولت است که لایحه را به مجلس ارسال می‌کند و یا اینکه در حالت بدبینانه اغراض سیاسی برخی افراد ریشه این اظهارنظرها است. 

  • احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص برخی واکنش‌های اخیر نسبت به لایحه حجاب و عفاف گفت: در بحث لایحه حجاب و عفاف طی یکی دو روز اخیر شاهد این بودیم که برخی افراد و شخصیت‌ها از برخی تریبون‌ها متاسفانه مجلس را مخاطب و مورد انتقاد قرار داده بودند که به‌نظر می‌رسد که در حالت خوش‌بینانه ناشی از ناآگاهی است که اطلاع ندارند. اساسا لوایح را مجلس تنظیم نمی‌کند و این دولت است که لایحه را به مجلس ارسال می‌کند و یا اینکه در حالت بدبینانه اغراض سیاسی برخی افراد ریشه این اظهارنظرها است.

  • وی ادامه داد: اما خب این احتمال هم وجود دارد که این مساله را می‌دانند اما به خاطر اغراض سیاسی آدرس اشتباه می‌دهند و مجلسی را که به تازگی رهبر انقلاب مورد لطف قرار دادند و از عنوان «مجلس انقلابی» برای آن استفاده کردند، مورد انتقاد و هجمه غیرمنصفانه قرار می‌دهند؛ حالا اینکه چه اهدافی پشت آن است، بماند.

  • عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: درخواست من از کسانی که در این فضاها بحث و نقدی دارند، این است که جانب انصاف را نسبت به مجلس رعایت کنند و توجه داشته باشند که به هر حال لایحه را دولت ارسال کرده و مجلس در تنظیم و تدوین آن نقشی نداشته است.

  • وی افزود: این دوستان اگر واقعا بحث یا نکته‌ای نسبت به لایحه دارند باید آن اندازه جرئت و جسارت را داشته باشند که زمانی که قصد بیان نقد و نظر خود را دارند، از مرجعی که تا اینجای کار آن را به مجلس ارسال کرده انتقاد به عمل آورند تا حداقل جانب انصاف را رعایت کرده باشد.

  • ارکانی در خصوص این مساله که لایحه مذکور توسط قوه قضاییه تدوین شده و به دولت رفته است، تصریح کرد: بحث ما درخصوص روال قانونی کار است که دولت باید لوایح را به مجلس ارسال کند، یعنی اگر قوه قضاییه هم لایحه‌ای را تنظیم کند قادر به ارسال مستقیم آن لایحه به مجلس نیست، این دولت است که مرجع ارسال لوایح مختلف از جمله لوایح قضایی به مجلس محسوب می‌شود و تا دولت نخواهد لایحه‌ای را ارسال کند، این اتفاق رخ نخواهد داد.

  • وی ادامه داد: این بحث‌ها درخصوص شکل کار و روند ارسال لایحه بود، اما در رابطه با ماهیت لایحه نیز بعد از اینکه اعلام وصول شود و در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار گیرد قابل بحث خواهد بود که نمایندگان مجلس در آن مرحله قادر هستند نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و اصلاحاتی روی لایحه اعمال کنند.    بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =