لایحه حجاب کجاست؟ / قالیباف: هنوز در دولت است / انسیه خزعلی: به مجلس ارسال شده

ایرنا نوشت: رئیس مجلس با بیان اینکه لایحه عفاف و حجاب هنوز در دولت است، گفت: هرگاه لایحه به مجلس آمد و اعلام وصول شد، آن را بررسی می‌کنیم.

  • حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی درباره لایحه عفاف و حجاب اظهار داشت: دولت می‌خواهد اصلاحات و انتقاداتی که مورد نظر مردم بوده را در این لایحه اعمال کند.
  • وی با بیان اینکه ایرادهای جدی به این لایحه وارد است، افزود: لایحه عفاف و حجاب از سوی قوه قضاییه تنظیم شده اما دلسوزان نظام و عموم مردم به آن نقدهایی دارند.

  • این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار می‌رود رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه برای افکار عمومی توضیحاتی ارایه دهد زیرا در نزد مقام معظم رهبری نیز قول دادید تا لایحه عفاف و حجاب به صورت فوری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. نقدعلی این پرسش را مطرح کرد که آیا لایحه عفاف و حجاب به دولت بازمی گردد تا اصلاحات صورت گیرد و یا در مجلس این کار انجام می شود.

  • محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده خمینی شهر اظهار داشت:‌ لایحه عفاف و حجاب در قوه قضاییه تنظیم شده و به دولت رفته است؛ دولت نیز در حال بررسی و رسیدگی به این لایحه است. اکنون نیز دولت در نظر دارد که آن را اصلاح کند ما نیز در مجلس شورای اسلامی تا زمانی که لایحه نهایی به دست ما نرسد نمی‌توانیم آن را اعلام وصول کنیم.

  • رئیس مجلس ادامه داد: عده‌ای می‌گویند چرا مجلس شورای اسلامی کاری نکرده است که باید گفت هنوز لایحه در دست دولت است و بررسی آن در دولت ادامه دارد هر موقع این لایحه به مجلس بیاید حتما در مجلس اعلام وصول شده و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
    قالیباف گفت: هر زمان که لایحه دو فوریتی عفاف و حجاب به مجلس بیاید، آن را بررسی می کنیم؛ من در ملاقاتم با رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره کردم.

  • به گزارش خبرآنلاین، سخنان قالیباف در حالی است که انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده دیروز اعلام کرد: «لایحه قوه قضائیه تقریباً با همان شکل ولی با ضمیمه کردن نظرات دولت به مجلس ارسال شده است».

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =