«اینکه افرادی برای تماشای آسمان شب به کویر بروند؛ اما اتفاقات دیگری رخ دهد، پذیرفتنی نیست»

فارس نوشت: نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: تماشای آسمان پرستاره باید باعث تفکر انسان شود؛ نه آنکه زمینه فساد و گناه را فراهم کند اینکه می‌گوییم فضای فرهنگی نباید امنیتی شود، به معنای تأیید ولنگاری و بی‌توجهی به عفاف و حجاب و ارزش‌های دینی و اخلاقی نیست.

  • حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، بر اهمیت حفظ میراث فرهنگی و تلاش برای معرفی فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی تأکید کرد.

  • وی توجه به مسائل فرهنگی در اقامتگاه‌ها و خانه‌های بومگردی را ضروری دانست و گفت: اگر از میراث فرهنگی صحبت می‌کنیم، منظور ما میراث فرهنگی اسلامی و ایرانی است و قرار نیست در کارها و برنامه‌های این مجموعه، فرهنگ غرب ترویج شود؛ چراکه بی‌توجهی به فرهنگ اسلامی تبعات سنگین اجتماعی در پی خواهد داشت.

  • مطیعی با بیان اینکه بافت فرهنگی شهرها و روستاهای استان سمنان مذهبی است، تصریح کرد: فضای فرهنگی استان را نمی‌توان با کلان‌شهرها مقایسه کرد و باید مراقب بود تا فضای برخی اقامتگاه‌ها یا اماکن گردشگری به خانه امنی برای رفتارهای هنجارشکنانه تبدیل نشود.

  • رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سمنان تصریح کرد: مسؤولان بخش‌های مختلف میراث فرهنگی به‌هیچ‌عنوان نباید اجازه دهند تا در اماکن گردشگری یا تفریحی فعل حرام انجام شود؛ چراکه بی‌توجهی به این امر، خیروبرکت را از بین می‌برد و در بلندمدت نیز فرهنگ یک ملت را بر باد می‌دهد.

  • نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر لزوم جدیت بیش از پیش مسؤولان میراث فرهنگی در اجرای ضوابط قانونی و شرعی گفت: اینکه افرادی برای تماشای آسمان شب به کویر بروند؛ اما در آن منطقه اتفاقات دیگری رخ دهد، پذیرفتنی نیست. تماشای آسمان پرستاره باید باعث تفکر انسان شود؛ نه آنکه زمینه فساد و گناه را فراهم کند!

  • مطیعی با یادآوری نقش نهادهای امنیتی و قضایی در برخورد با قانون‌شکنی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی ذیل نظام جمهوری اسلامی ایران نباید در اجرای قانون، توپ را در زمین یکدیگر بیندازند؛ چراکه نظام اسلامی به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسؤول هدایت انسان‌ها به بهشت و جلوگیری از سقوط آن‌ها به جهنم است.

  • وی تصریح کرد: اینکه می‌گوییم فضای فرهنگی نباید امنیتی شود، به معنای تأیید ولنگاری و بی‌توجهی به عفاف و حجاب و ارزش‌های دینی و اخلاقی نیست.

  • نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ادامه داد: اینکه تصور شود اگر در گوشه‌ای قانون‌شکنی انجام شد، این موضوع به سایر نقاط و کلیت جامعه تعمیم پیدا نمی‌کند، خوش‌خیالی است؛ چراکه هجمه فرهنگی یک فرآیند تدریجی و نرم است.

  • مطیعی با بیان اینکه مسؤولان بخش‌های مختلف نظام باید در روز قیامت پاسخگوی خداوند متعال باشند، خاطرنشان کرد: اگر نکته‌ای را در باب مسائل فرهنگی متذکر می‌شویم، هدفی جز حل معضلات فرهنگی و اجتماعی نداریم.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =