دولت مردمی از تنوع دیدگاه‌ها و سلیقه‌های هنری استقبال می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس، تاکید کرد: دولت مردمی از تنوع دیدگاه‌ها و سلیقه‌های هنرمندان استقبال می‌کند و آن را موجب افزایش قدرت آفرینش هنری در کشور می‌داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه دوشنبه هشتم خرداد، در نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس که در سالن سینمایی بنیاد فارابی برگزار شد، حضور یافت.

اسماعیلی در این مراسم ضمن گرامی‌داشت دهه کرامت و تبریک ولادت باسعادت امام رضا (ع)، با تشکر از حضور هنرمندان برجسته سینما در این گردهمایی، گفت: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه اهالی سینمای کشور را جزو خانواده انقلاب می‌دانیم، چون همه این عزیزان در سال‌های فعالیت خود و در موقعیت‌های مختلف، به سینمای ایران خدمت کرده و با تلاش و آثارشان، پیام ایستادگی مردم ایران را با هنر به تصویر کشیده و در حافظه تاریخی جهان ماندگار کرده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه این گردهمایی جلسه وفاق، همدلی و هم‌اندیشی اهالی هنر هفتم است، خاطرنشان کرد: هیچ زبانی بلیغ‌تر از زبان هنر به ویژه هنر سینما برای ثبت لحظات تاریخی و افتخارآفرینی مردم ایران وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری چنین جلساتی در راهبرد کلان وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در تعامل مثبت با هنرمندان افزود: همه سینماگران ما دل‌شان برای عزت و عظمت کشور می‌تپد و با همه وجودشان به افتخارات ایران می‌بالند. ایران و تاریخ پُرافتخارش برای همه اهالی فرهنگ و هنر، افتخارآفرین است و برای پاسداشت همین تاریخ پُرافتخار و عزت‌آفرین است که همه باید در کنار هم باشیم.

وزیر فرهنگ در دولت مردمی در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت تنوع دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها در سینمای ایران تاکید کرد: دولت و نظام اسلامی از تنوع دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها استقبال می‌کند. پایایی و مانایی هنر و تفکر به این تنوع در دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها وابسته است. این تنوعِ سلیقه‌ها بایستی هم‌افزایی و حرکت رو به‌جلو ایجاد کند و توقف در این راه، سم مُهلک سینمای ایران و اهالی سینماست.

اسماعیلی در پایان با اشاره به نقش تسهیل گری و حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تعاملات مختلف مربوط به سپهر فرهنگ و هنر خاطرنشان کرد: در دولت مردمی همه تلاش‌مان را برای اعتلای سینمای ایران به کار می‌بندیم. از این رو، همه مقدمات، نیازها و بسترهای لازم را که مربوط به مدیریت حوزه فرهنگ است، فراهم می‌کنیم تا بر اساس تکالیف ما در حوزه تسهیل‌گری و حمایت از هنرمندان، آنان نیز بتوانند نقش‌ خود در آفرینش هنری بیشتر، قوی‌تر و گسترده‌تر را به خوبی ایفا کنند.

وی در پایان افزود: ما به تقسیم نقش در عرصه فرهنگ و هنر باور داریم و به آن افتخار می‌کنیم.

گفتنی است، تقدیر از جمشید هاشم پور، رضا ایرانمنش و محمد کاسبی بازیگران پیشکسوت آثار سینمایی انقلاب و دفاع مقدس از دیگر بخش های این مراسم بود.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =