چرایی برهم زدن مراسم «سالگرد ارتحال امام» توسط «گروه‌های فشار و افراد بی‌کارنامه»

۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، برای چندمین بار سخنرانی یادگار امام در مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با اخلال موجه شد اما این بار تفاوت عمده ای با دفعات قبل می کرد: تذکر صریح رهبر معظم انقلاب پشت تریبون همان مراسم.

  • به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)، به بهانه سالگرد این وقایع، پایگاه اطلاع رسانی آستان گفت و گوهایی را با شخصیت های سیاسی مختلف انجام داده است تا به تحلیل عوامل پشت پرده این قبیل حرکات بپردازند.

  • حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) در واکنش به تندروی هایی که در سال های گذشته در مراسم سالگرد امام (ره) صورت گرفته بود، اظهار داشت: قبل از هرچیزی لازم می دانم بگویم، ایجاد تنش و حاشیه در سالگرد مردی که بنیانگذار انقلاب بود، با هیچ متر و معیاری توجیه نمی شود.

  • انواری افزود: اگر ایران اسلامی امروز در دنیا الگوی عدالت و درستکاری است، ریشه در روحیه انقلابی و استکبار ستیز امام خمینی دارد. پس بر همه واجب است، حرمت حرم را نگه دارند و تا به دنیا نشان بدهیم که ایران و ایرانی خود را مدیون آن چهره محترم می داند.

  • وی افزود: اینکه تندروها را به این جریان سیاسی و یا آن گروه مرتبط بدانیم، بی شک اشتباهی بزرگ است. در واقع کسانی که به خود اجازه بی حرمتی به مراسم امام را می دهند، آدم های جاهل و نادانی هستند که اصلاً نباید به حسابی بیایند. حتی ممکن است، نفوذی هایی باشند که با هدف رسیدن به منافع شخصی یا تحت تاًثیر عملیات روانی منفی به انجام چنین رفتار مذمومی می شوند. به هرحال از همان روزی که امام از فرانسه به تهران آمدند، عده ای هر کاری انجام داده اند تا به زعم خود این شخصیت بزرگوار را تخریب کنند، با این توضیح که در این کار حتی قدم کوچکی نتوانسته اند، بردارند.

  • انواری در پایان گفت: اینکه در محضر مقام معظم رهبری رفتارهای سخیف انجام بگیرد، با عقل سلیم همخوانی ندارد و به همین دلیل برای مقابله با آنها، به جای اینکه سیاسیون را قضاوت کنیم، باید دنبال گروه های فشار و افراد بی کارنامه برویم. یعنی هر کسی که عقلش سالم است و سره را از ناسره تشخیص می دهد، محال است به شنیع بودن این رفتار شک کند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1773435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =