رئیسی: عده‌ای در داخل از پیشرفت کشور «ناراحت» هستند / چرا این همه «ترقی» را نمی‌بینید؟

ایرنا نوشت: رئیس جمهور گفت: مردم ما امریکا را در عرصه های مختلف شکست داده‌اند و ما امروز از صبح در خدمت مدیران استانی هستیم که اقدامات دولت در تبریز پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، چرا عده‌ای این همه ترقی را مشاهده نمی‌کنند؟

  • سیدابراهیم رییسی، رئیس‌جمهور روز پنجشنبه در دیدار مردمی با مردم در محوطه ارک علیشاه تبریز، گفت: ما در سفر دور اول وعده پیگیری موضوعات مختلفی را دادیم که استقلال مس سونگون از جمله آنها بود و امروز اعلام می کنم استقلال این معدن ثبت شده است و از این پس درآمدهای ان برای توسعه منطقه هزینه می شود. وی اتمام راه اهن تبریز - تهران را از دیگر وعده های دور اول سفر استانی به مردم آذربایجان شرقی اعلام و اظهار کرد: این پروزه نیز با دست تواتمند مردم و متخصصان داخلی به اتمام رسیده و فردا به بهره برداری خواهد رسید.
  • مردم آذربایجان و تبریز در اغتشاشات اخیر نشان دادند که به حرف دشمنان بی توجه هستند. همچنانکه رهبری فرمودند کشور امروز در حال پیشرفت است و دشمن اعلام می کند فشار حداکثری به ایران شسکت خورده است، اما عده ای در داخل از این اتفاق ناراحت هستند.مردم ما امریکا را در عرصه های مختلف شکست داده اند و ما امروز از صبح در خدمت مدیران استانی هستیم که اقدامات دولت در تبریز پیشرفت های چشمگیری داشته است، چرا عده ای این همه ترقی را مشاهده نمی کنند؟
  • در شرکت ماشین سازی تبریز هم که پیشتر در حال تعطیلی ربود توسط دولت سیزدهم احیا شده و در حالی که تجهیزات آن در حال فرسودگی بود، امروز ۱۲۰۰ دستگاه ماشین یعنی زیرساخت صنایع کشور را تولید می کند و برای سال آینده هدف گذاری ۲ هزار ماشین شده است.
  • آنچه که در کشور اتفاق می افتد، تولید و اشتغال است و بازگشت تعداد ۲۲۰ واحد راکد شده آذربایجان شرقی به چرخه تولید و بازگشت هزاران کارگر از جمله جلوه های پیشرفت کشور و استان است.مسئولان کشورهای مختلف در بازدیدهای خود از شرکت های دانش بنیان ما شگفت زده می شوند و از اینکه ایران با تحریم های مختلف این همه پیشرفت کرده است، تعجب می کنند.
  • شهدا به ما آموختند که با ایمان و امید می توان پیشرفت کرد و آنچه پیش روی ماست ایران قوی داشتن است که جلوه ای از آن تولید موشک فتاح است و جلوه دیگرش تولید در صنایع و اقتصاد است و این قدرت ساز برای کشور است.برای ایران قوی که در مقابل تکانه ها تکان نخورد باید با همه وجود تلاش کرد و به دست توانای جوانان کارهای بزرگی انجام شده و بعد از این نیز رونمایی های جدید خواهد شد.
  • تجارت ایران در ۴۰ سال اخیر رکورد شکنی کرده و به عدد ۵۳ میلیارد دلار رسیده است که این را دشمن نمی خواست و اما انجام شد و مراکز تولیدی ما امروز فعال شده است و زمینه ترقی وجود دارد.رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و قدرتمندی نظام اسلامی و هچنین شکست دشمنان را ایمان و امید دانست. ایمان تضمین کننده نظام است و امید به آینده با حضور مردم روشنی بخش است.مردم این دیار در نهضت مشروطه ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد را نشان دادند و برگ درخشان مردم این دیار در دوران دفاع مقدس مثال زدنی است.
  • در این دوران هم بصیرت، ایستادگی و مقاومت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی مردم اذربایجان برای همگان روشن و آشکار است که در جریان فتنه های مختلف و اغتشاشات خوش درخشیدن و دشمن را ناکام گذاشتند.من به شما مردم تبریز و خانواده معظم شهدا و زنان و مردان آذربایجان اطمینان میدهم دولت مردمی با همه وجود در سراسر کشور مراقب است که کوچک ترین فسادی رخنه نکند مدیران حساس باشند هر جا گزارشی رسید اولین مدعی باشند.نمی گوییم در دولت مردمی همه معصوم هستند و کسی گناه نمی کند اما اجاهه نمی دهیم کسی فساد کند و لانه کند.
  • به مدیران و مسوولان گفته ام به نیروهای بومی در شهر ها توجه کنند افراد توانمند زیادی هستند که توانایی و استعداد زیادی دارند به اآها توجه کنید و از آنها استفاده و زمینه را برای شکوفایی همگان فراهم کنید.این اجتماع عظیم دو پیام اساسی دارد پیام اول امید به دلدادگان انقلاب اسلامی و پیشرفت به کسانی که در دلشان عشق انقلاب است و پیام دوم به دشمنان انقلاب که در صحنه ایم و همچنان که تاکنون دشمن را ناکام کرده ایم بعد از این نیز ناکام خواهیم گذاشت.


بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1775539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =